2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
درباره ما
درباره ی ما
بسم الله الرحمن الرحیم

حق را بشناس تا اهلش را بشناسی!

در بحبوحه جنگ که سپاه امیرالمومنین علی (علیه السلام) و سپاه جمل صف آرایی کرده بودند ، یکی از یاران آن حضرت پرسشی قریب به این مضمون مطرح می کند که یا علی (علیه السلام) ، من دچار تحیر شده ام که از کدام جناح حمایت کنم ، از سپاه شما با آن سوابق ارزشمند و یا سپاه جمل شامل طلحه ملقب ومفتخربه طلحه الخیر از سوی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) ، زبیر ملقب و مفتخربه سیف الاسلام از سوی پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و عایشه مفتخر به همسری با پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) !
در این میان برخی از یاران آن حضرت، شخص پرسش کننده را مورد سرزنش قرار دادند که الان چه وقت محاجه است ، جنگ در حال آغاز است و این پرسش و پاسخ را به زمان دیگری موکول کن؛ حضرت آنان را به سکوت فراخواندند وضمن بیان مطالبی قریب به مضمون که ما نمی خواهیم به هر قیمتی افراد در اردوگاه ما باشند ولازم است آگاهانه در این را قدم بگذارند ، در پاسخ شخص پرسش کننده جملاتی فرمودند که دکتر طه حسین ادیب مشهور جهان عرب واهل سنت در باره آن می گوید : من بعد از کلام وحی و قرآن ، جملاتی پر جلال تر و شیواتراز این جملات نشنیده ام! و آن جمله این است:
انک لملبوس علیک ، ان الحق و الباطل لا یعرفان باقدار الرجال ، اعرف الحق تعرف اهله، اعرف الباطل تعرف اهله.
همانا امر برتو مشتبه شده است، براستی حق و باطل به افراد شناخته نمی شوند (بلکه این افراد هستند که باید با حق سنجیده شوند )

حق را بشناس تا اهلش را بشناسی ، باطل را بشناس تا اهلش را بشناسی !
شناخت ، آگاهی بخشیدن وعمل به حق وعدالت از شاخصه های ارزشمند بشری است که شایسته است در تار و پود زندگانی بشر نهادینه شود. تحقق جامعه مهدوی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تحت پرتو عدالت علوی ، در گرو آگاهی و شناخت از حق و حقیقت است و تلاش عملی در این راه جهادی بس عظیم. آگاه سازی نسل بشر که در زیر بمباران تبلیغاتی اردوگاه کفرو استکبار در حال گمراهی و نابودی است از اهم وظایف خطیر مصلحان و آزادی خواهان جهان است و در این راستا تمسک به منبع لایزال معرفتی و آگاهی معصومین (علیهم السلام) راهگشا و نجات بخش خواهد بود، باذن الله و بعون الله !
بعد از سال ها فعالیت و تلاش در حوزه عتبات عالیات ، خلاء اطلاع رسانی در این باره بیش از پیش احساس شد و نیاز به تآسیس خبرگزاری به روشنی رخ نمود ؛ لذا به لطف الهی و مدد معصومین (علیهم السلام)، با هم فکری ، تلاش و پیگیری و نیز حمایت مسئولان محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرایط تاسیس خبرگزاری عتبات و متعاقبا امکان افتتاح آزمایشی سایت خبرگزاری فراهم گردید ، اگرچه برخی خبرگزاریها و پایگاههای اطلاع رسانی بصورت پراکنده به این مهم اقدام می نمایند ، لیکن تمرکز در موضوعات و عملکرد تخصصی از مهمات حوزه ی اطلاع رسانی تلقی می شود.
سایت خبرگزاری عتبات با شروع فعالیت آزمایشی خود ، تمرکز اطلاع رسانی در حوزه عتبات عالیات و بقاع متبرکه در سراسر جهان اسلام را مد نظر قرار داده وتلاش دارد ضمن بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود، به ویژه خبرنگاران افتخاری داخلی وخارجی، از قابلیت‌های جامعه‌ی دانشگاهی کشور وجهان اسلام حداکثر بهره‌برداری را بنماید. بدیهی‌ است در این راستا ارتباط و تعامل با دستگاه‌های ذیربط و انتقال سریع و دقیق اخبار مرتبط سرلوحه‌ی فعالیت‌ها خواهد بود ، در عین حال امید است با ارائه مطالب مفید و اثر بخش در ارتقاع سطح آگاهی و شناخت جامعه هدف سهیم بوده و همواره در مسیر حق و حقیقت قدم برداریم.
درانتها درود بی پایان خود را به بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان و ایثارگران والا مقام که پیام آور آگاهی بوده اند تقدیم نموده و از خداوند بزرگ می خواهیم راهیان مسیر پر افتخار امام وشهدا را تحت رهبری داهیانه و راهگشا ی مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ازبسترسازان ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار دهد .
یارب الحسین اشف صدر الحسین (علیه السلام) بظهور الحجه(عجل الله تعالی فرجه الشریف) .