نسخه موبایل
www.atabatnews .ir
 خبرگزاری عتبات   
توصيه‌هاي پزشكي به زائران عتبات براي مقابله با گرمازدگي
کد خبر: ٨٦١٦ تاریخ انتشار: ٠٢ مرداد ١٣٩٥ - ١٤:٥٩ تعداد بازدید: 2167
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
رئيس هيئت پزشكي كشورمان تشريح كرد
توصيه‌هاي پزشكي به زائران عتبات براي مقابله با گرمازدگي

دكتر كمالي رئيس هيئت پزشكي كشورمان در كشور عراق نكاتي را براي مقابله با گرمازدگي در آب و هواي گرم كربلا بيان كرد.

به گزارش خبرگزاری عتبات، دكتر كمالي رئيس هيئت پزشكي كشورمان در كشور عراق نكات پزشكي‌اي را براي مقابله با گرمازدگي در آب و هواي گرم كربلا بيان كرد.

كمالي گفت: يكي از مشكلات شايعي كه الان وجود دارد گرمازدگي است. اين مسئله با كارهاي ساده‌اي كنترل مي شود. زماني كه آفتاب در هنگام ظهر شديد است و زائران قصد زيارت اعتاب مقدسه را دارند، مثل خود عر‌بها پارچه يا چفيه‌‌اي نمدار روي سر خود بياندازند و خارج شوند. براي محافظت بيشتر از قرنيه چشم‌ها توصيه مي‌شود كه از عينك آفتابي استفاده شود. زائران به محض ورود به حرم‌ها مقداري آب بنوشند تا آبي كه بواسطه تعريق از دست داده‌اند فورا جايگزين شود.

وي افزود: لازم است تا در اين گرما زائران از پرخوري پرهيز كنند، هرچه حجم غذا كمتر باشد، راحت‌تر و بهتر مي‌توانند با شرايط كربلا سازگار شوند. توصيه مي‌شود كه حتما از خوردن سس‌ها و ادويه‌جات تند پرهيز شود.

رئيس هيئت پزشكي كشورمان در كشور عراق تاكيد كرد: بهترين چيز براي مقابله با گرمازدگي استفاده از خاكشير يا نوشيدن شربت آبليمو است. ليموي تازه در هتل‌ها سرو مي‌شود. زائران مي‌توانند با كمي شكر يك شربت آبليموي تازه درست كنند و نوش جان كنند. از نوشابه تا حد امكان پرهيز شود و از دوغ استفاده شود.

كمالي در پايان تصريح كرد: اتاق زائران در هتل‌ها مجهز به كولرهاي گازي است. متعادل نگهداشتن دماي اتاق براي پرهيز از مريضي و سرماخوردگي بايد رعايت شود كه خوشبختانه در حال حاضر بسياري از زائران اين مساله را رعايت مي‌كنند. نيازي نيست كه كولر بصورت تمام وقت روشن باشد. دماي اتاق كه به وضعيت متعادل رسيد پيشنهاد مي‌شود كولرها خاموش شود و مجددا در صورت نياز استفاده شود.
 
پایان پیام
Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: