نسخه موبایل
www.atabatnews .ir
 خبرگزاری عتبات   
سفر ۳.۵ میلیون زائر اربعین به سامراء/ سال آینده تعداد موکب‌ها را ۲ برابر می‌کنیم
کد خبر: ٨٦٦٠ تاریخ انتشار: ٢١ دي ١٣٩٦ - ١٥:٢١ تعداد بازدید: 9573
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
فرمانده قرارگاه سامرا:
سفر ۳.۵ میلیون زائر اربعین به سامراء/ سال آینده تعداد موکب‌ها را ۲ برابر می‌کنیم

فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین با بیان اینکه امسال تعداد موکب‌های اربعین در سامرا به 22 مورد افزایش یافت، گفت: در سال آینده تعداد این موکب‌ها به دو برابر افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری عتبات، امین شریعتی با بیان اینکه سال گذشته با توجه به اعلام ممنوعیت سفر زائرین به سامرا، شاهد حضور گسترده زائرین ایرانی در این شهر بودیم گفت: سال گذشته بالغ بر 40 درصد زائرین حسینی به سامرا سفر کردند، اما امسال بیش از 80 درصد زائرین ایرانی در این شهر برای زیارت حضور پیدا کردند.

فرمانده قرارگاه سامرا تصریح کرد: امسال تقریبا 3 میلیون و 500 هزار نفر زائر به سامرا سفر کردند.

وی اظهار داشت: سفر به این شهر و انجام اقدامات لازم موجب رفع مظلومیت از سامرا شده و در ادامه موجب توسعه این شهر خواهد شد.

شریعتی با بیان اینکه حضور زائرین در سامرا موجب رونق گرفتن اقتصاد در این شهر شده است، اضافه کرد: حضور پررنگ زائران و موکب‌ها در سامرا موجب به وجود آمدن امنیت پایدار در این شهر شده است، به صورتی که در آینده مردم سامرا خود در تامین امنیت شهر نقش ایفا خواهند کرد و دیگر اجازه ورود داعش را نخواهند داد.

وی با اشاره به اینکه مردم سامرا باید به جایگاه حرمین عسگرین(ع) پی ببرند، اضافه کرد: در صورت تحقق این موضوع در این صورت تفکر داعشی در این شهر پاک می‌شود، هرچند که نخستین اقدام در این باره ارتباط استقرار موکب‌های مختلف در شهر سامرا در مراسم اربعین حسینی بود.

فرمانده قرارگاه سامرا در ایام اربعین افزود: امسال در سامرا مراسم اربعین حسینی هیچ حادثه ناگواری در حوزه امنیتی به وجود نیامد.

سردار شریعتی با بیان اینکه امسال تعداد موکب‌های اربعین در سامرا به 22 مورد افزایش یافت، گفت: در سال آینده این تعداد به 2 برابر افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه سال قبل فاصله استقرار موکب‌ها تا یک کیلومتری حرمین امامین عسکریین(ع) بود، تصریح کرد: امسال شاهد استقرار موکب‌ها تا فاصله 80 کیلومتر از حرمین عسکریین (ع) بودیم.

پایان پیام/

منبع: ستاد بازسازی عتبات عالیات

 
Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: