نسخه موبایل
www.atabatnews .ir
 خبرگزاری عتبات   
هشدار سازمان ملل در خصوص تهدید جان ۱۲ میلیون یمنی
کد خبر: ٩٥٥٢ تاریخ انتشار: ٢٤ مهر ١٣٩٧ - ١٠:٢٧ تعداد بازدید: 159
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
هشدار سازمان ملل در خصوص تهدید جان ۱۲ میلیون یمنی

چند مقام سازمان ملل از وخامت شدید اوضاع در یمن و تهدید جان ۱۲ میلیون یمنی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری عتبات، یکی از مسئولان سازمان مرتبط به سازمان ملل متحد به نام برنامه جهانی غذا که در کمک‌رسانی و ارسال غذا به نقاط محروم جهان فعالیت دارد، گفت که ممکن است تداوم درگیری‌ها در یمن، تعداد افراد قحطی زده در این کشور را به حدود 12 میلیون نفر برساند.

این سازمان امدادرسانی مهم وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که سقوط واحد پول یمن و وضعیت رو به وخامت اقتصادی در فقیرترین کشور خاورمیانه، درحال تشدید اوضاع است.

سازمان مذکور اعلام کرده که اینک 18 میلیون یمنی از وجود مکانی برای تامین غذای آینده خود بی‌اطلاعند و هشت میلیون نفر از آن‌ها نیز در آستانه قحطی هستند.

«استفان آندرسون» مدیر شعبه سازمان برنامه جهانی غذا در یمن گفت: از ماه ژوئن (خرداد) به این سو به خاطر تداوم نبرد در بندر الحدیده، حدود 570 هزار خانواده مجبور به ترک منازل خود شدند. این در حالی است که ارزش ریال یمن (واحد پول این کشور) به شدت پایین آمده و هزینه‌های مواد اولیه غذایی از سال گذشته به این سو به میزان یک سوم افزایش یافته است.

لیزا گراندی، مقام هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد در یمن نیز اظهار داشت که در صورت عدم توقف درگیری‌ها در یمن، یکی از بدترین قحطی‌های جهان در صد سال گذشته را شاهد خواهیم بود.

منبع ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: