2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397
پیشنهاد مقتدی صدر برای تصدی پست وزات کشور و دفاع توسط فرماندهان جنگ با داعش
کد مطلب: ١٠١٠٨ تاریخ انتشار: ٠٧ آذر ١٣٩٧ - ١٠:١٥ تعداد بازدید: 109
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
پیشنهاد مقتدی صدر برای تصدی پست وزات کشور و دفاع توسط فرماندهان جنگ با داعش

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق به نخست وزیر این کشور پیشنهاد کرد که وزارتخانه دفاع و کشور را به فرماندهان جنگ با گروه تروریستی داعش بسپارد.

به گزارش خبرگزاری عتبات؛ سید «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق از نخست وزیر این کشور خواست در روند تکمیل کابینه دولت جدید تسریع کند.

وی در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: ای قوم من؛ چرا شما را به نجات دعوت می کنم و مرا به سهمیه بندی و فساد دعوت می کنید؟ چرا شما را به عزت و کرامت وطن دعوت می کنم و مرا به فروش وطن فرامی خوانید؟ من فقط اصلاح را دنبال می کنم و به خداوند متعال و ملت امید دارم.

صدر افزود: حامیان سهمیه بندی و کسانی که مخالف شعار «آزموده را آزمودن خطاست» با یکدیگر متحد شده تا چهره های فاسد را بار دیگر بازگردانند و این مساله ای است که مورد رضایت مرجعیت تقلید نیست و ملت نیز به شدت با آن مخالف است.

وی تصریح کرد: ما عامل تاخیر در تکمیل تشکیل دولت نیستیم بلکه عامل تاخیر در اجرای نقشه های آنان هستیم بنابراین به حرف های آنان گوش ندهید.

این روحانی عراقی ادامه داد: من راضی به تصدی پست وزارت کشور و دفاع توسط افراد غیرمستقل نیستم و این مساله را در چارچوب حفظ کرامت و استقلال و عزت عراق می دانم.

رهبر جریان صدر اظهار داشت: به عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پیشنهاد می کنم وزیران سایر وزارتخانه های بدون وزیر به جز دفاع و کشور را معرفی کرده و از رهبران بزرگی که در آزادی اراضی اشغال شده به دست داعش جنایتکار نقش داشتند بخواهید در صورت تمایل برای این دو وزارتخانه نامزد شوند.

وی تأکید کرد که این مساله باید بدون دخالت هیچ گروه و حزب و کشور همسایه ای انجام گیرد چرا که کشورهای همجوار دوستان ما هستند نه حاکمان ما.

منبع: ابنا

انتهای پیام 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: