2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397
آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در برج میلاد+عکس
کد مطلب: ١٠١٩٣ تاریخ انتشار: ٠٩ آذر ١٣٩٧ - ٢١:٤٨ تعداد بازدید: 90
صفحه نخست » عمومی » چند رسانه ای
آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در برج میلاد+عکس

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، با حضور برخی از مسئولان کشوری و لشکری، اصحاب رسانه و جمعی از هنرمندان علاقه مند به فیلم مقاومت در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات، آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، با حضور برخی از مسئولان کشوری و لشکری، اصحاب رسانه و جمعی از هنرمندان علاقه مند به فیلم مقاومت در برج میلاد تهران برگزار شد. این جشنواره از پنجم آذر ماه و به دبیری محمد خزایی و با حضور 24 کشور، در تهران و اصفهان برگزار شد. این مراسم با معرفی برگزیدگان فیلم و مستند ها در دو بخش ایران و بین الملل و همچنین تقدیر از یکی از خانواده شهدای مدافع حرم در هر بخش برگزار شد.

نامزدها و همچنین برگزیدگان بخش بین‌الملل به شرح زیر است:

بخش فیلم‌های سینمایی:

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

1- «پدر» به کارگردانی باسل الخطیب

2- «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی اندرو کاسترو

3- «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر- حامد باشه آهنگر

4- «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان-ابراهیم امینی

برگزیده این بخش: «پدر» به کارگردانی باسل الخطیب

نامزدهای بهترین کارگردانی:

1- «28 مرد پانفیلو» به کارگردانی اندری شالوپا-کیم دروزینین

2- «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی

3- «شب دوازده ساله» به کارگردانی آلوارو برچنر

4- «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان

5- «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی آندرو کاسترو

برگزیده این بخش: «28 مرد پانفیلو» به کارگردانی اندری شالوپا-کیم دروزینین و «شب دوازده ساله» به کارگردانی آلوارو برچنر

نامزدهای بهترین فیلم:

1- «ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سید محمود رضوی

2- «تنگه ابوقریب» تهیه کننده:  سعید ملکان

3- «شب دوازده ساله» تهیه کننده: ماریلا بزوسکی

جایزه ویژه این بخش به «تنگه ابوقریب» به تهیه کنندگی  سعید ملکان و همچنین جایزه بهترین فیلم به «ماجرای نیمروز» به تهیه کنندگی سید محمود رضوی اختصاص یافت.

نامزدهای بخش فیلم‌ مستند بین الملل:

1- «اشغال ذهن آمریکایی» به کارگردانی لورتا آلپر-جرمی ارپ

2- «من روهینگیا هستم» به کارگردانی یوسف زین

3- «موصل بین جنگ و صلح» به کارگردانی آناستازیا ترافیمووا

4- «یمن، کودکان و جنگ» به کارگردانی خدیجه الاسلامی

5- «جنگ پیش رو علیه چین» به کارگردانی جان پیلجر

6- «زنانی با گوشواره های باروتی » به کارگردانی رضا فرهمند

7- «کشتن غزه» به کارگردانی مکس بلومنتال

8- «بر روی لبه چاقو» به کارگردانی جرمی ویلیام

برگزیده اول این بخش: «زنانی با گوشواره های باروتی » به کارگردانی رضا فرهمند

بخش عماد مغنیه(فیلم هایی با موضوع شهدا):

1- «با صبر زندگی» به کارگردانی  وحید فراهانی

2- «راز حلب» به کارگردانی ناصر نادری

3- «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند

4- «مردمان نیمه جان» به کارگردانی روح الله قاسمی

5- «نجات» به کارگردانی امیرحسین نوروزی

6- «داعش: شروع» به کارگردانی محمد معارج

برگزیده اول این بخش: «با صبر زندگی» به کارگردانی  وحید فراهانی

نامزدها و برگزیدگان بخش سینمای ایران

بخش فیلم ‌مستند:

1- «پسرم» به کارگردانی محمد مهدی خالقی

2- «با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی

3- «آقای نخست وزیر» به کارگردانی محمد رضا امامقلی

4- «حرام می خوریم؟!» به کارگردانی هادی محمدی نسب

5- «باتمیان گون» به کارگردانی محمد زارع

6- «زنانی با گوشوارهای باروتی» رضا فرهمند

برگزیده اول بخش فیلم مستند ایران: «زنانی با گوشوارهای باروتی» رضا فرهمند

بخش فیلم‌های سینمایی:

بهترین فیلمنامه:

1- «تنگه ابو قریب» بهرام توکلی

2- «ویلایی ها» منیر قیدی و ارسلان امیری

3- دایان» بهروز نورانی پور

4- سرو زیر آب» محمد علی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر

5- دریاچه ماهی» مصطفی رستگاری

برگزیده این بخش: «ویلایی ها» منیر قیدی و ارسلان امیری

بهترین کارگردانی:

1- «تنگه ابو قریب» به کارگردانی بهرام توکلی

2- «ویلایی ها» به کارگردانی منیر قیدی

3- «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور

4- «سرو زیر آب» به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر

5- «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان

برگزیده این بخش: «تنگه ابو قریب» به کارگردانی بهرام توکلی

بهترین بازیگری:

1- پرویز پور حسینی برای فیلم «صدای منو می شنوید؟»

2- ثریا قاسمی برای فیلم «ویلایی ها»

3- بابک حمیدیان برای فیلم «سرو زیر آب»

4- ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»

5- جواد عزتی برای فیلم «تنگه ابو قریب»

6- پریناز ایزدیار برای فیلم «ویلایی ها»

برگزیده این بخش: ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»

بهترین فیلم :

1- «سروزیر آب» تهیه کننده: سید حامد حسینی

2- «ویلایی ها» تهیه کننده: سعید ملکان

3- «تنگه ابوقریب» تهیه کننده: سعید ملکان

4- «ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سید محمود رضوی

5- «دایان» تهیه کننده: محمد حمزه زاده

برگزیده این بخش: «تنگه ابوقریب» تهیه کننده: سعید ملکان

برگزیدگان بخش روایت نو (فیلم و مستندهای اول):

 1- بهترین بازیگر: علی دهکردی برای فیلم "دریای ماهی"

2- بهترین فیلم: "ویلایی ها" منیر قیدی

برگزیدگان بخش جلوه گاه نور:

"ماجرای نیمروز" محمد حسین مهدویان

شایان ذکر است سایر برگزیدگان در افتتاحیه این جشنواره اعلام شدند.

 همچنین چهره برگزیده پانزدهمین جشنواره مقاومت سال 2018  فرمانده ابومهدی المهندس انتخاب شد.

در یک بخش ویژه، هیات داوران که متشکل از هفت خانواده شهید بودند، "ویلایی ها" به کارگردانی منیر قیدی را به عنوان بهترین فیلم برگزیدند.

در بخش بهترین فیلم و مستند از نگاه مردم، مستند "بازگشت" عبدالستار کاکایی و بهترین فیلم سینمایی از نگاه مردمی به فیلم "تنگه ابوقریب" به تهیه کنندگی سعید ملکان انتخاب شدند.

انتهای پیام





























Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: