2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397
آزادی دو نوجوان فلسطینی پس از سه سال حبس در زندان‌های اسرائیل + عکس
کد مطلب: ١٠٢٧٣ تاریخ انتشار: ١١ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٤٠ تعداد بازدید: 63
صفحه نخست » عمومی » چند رسانه ای
آزادی دو نوجوان فلسطینی پس از سه سال حبس در زندان‌های اسرائیل + عکس

دو نوجوان فلسطینی پس از 3 سال اسارت روز گذشته آزاد شدند ولی همچنان شمار زیادی از کودکان فلسطینی در بازداشتگاه های این رژیم به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری عتبات، رژیم صهیونیستی «شادی فراح» و «احمد زعتری» دو نوجوان اسیر فلسطینی ساکن قدس را آزاد کرد. اسرائیل این دو نوجوان فلسطینی را به مدت 3 سال زندانی کرده بود.

سازمان های وابسته به امور اسیران فلسطینی، از بازداشت شدن حدود هزار نوجوان فلسطینی در سال کنونی خبر می دهند.

شادی فراح کوچکترین اسیر فلسطینی است، او در حالی بازداشت شد که 12 سال هم نداشت و دیروز در حالی آزاد شد که 15 ساله شده است. این نوجوان فلسطینی اکنون به دلیل تجربه بازداشت مانند مردی پخته و با تجربه شده است.

«فریمان فراح» مادر شادی فراح گفت: همه خانواده در نگرانی بودیم اما اکنون شادی بعد از زمان طولانی که از ما دور بوده به آغوش ما بازگشته است طبعاً این تجربه آسانی نیست.

شادی فراح گفت: جلوی دوربین و بازرسان همه چیز فرق می کرد اما بلافاصله بعد از این که دوربین کنار می رفت ما را شکنجه و آزار می دادند.

احمد زعتری دوست و همراه شادی فراح در بازی های بچگانه و همچنین در بازداشتگاه بود. او نیز به مانند شادی 3 سال از عمر خود را در بازداشت گذراند.

عبیر الزعتری مادر احمد گفت: احمد کودک بود و به مانند همه کودکان به مدرسه می رفت و با خود ساندویچ می برد. او به معنای واقعی کلمه، کودک بود اما الان که برگشته (بزرگ شده است) و خودش غذا درست می کند.

احمد الزعتری گفت: ما را کتک می زدند و از بس که ما را شکنجه می دادند نزدیک بود بمیریم.

این دو اسیر فلسطینی علیرغم این که سن و سال کمی داشتند اما دادگاه اسرائیل آنها را به دو سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد بدون توجه به این که آنها قبل از صدور حکم دادگاه نیزبه مدت 1 سال تمام بازداشت بودند. شادی و احمد دو نوجوان از 270 نوجوانی هستند که توسط اسرائیلی ها بازداشت شده اند ولی دوستانشان هنوز طعم شیرین آزادی را نچشیده اند.

منبع: ابنا
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: