2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397
معرفی کتاب دخترشینا
کد مطلب: ١٠٢٩١ تاریخ انتشار: ١١ آذر ١٣٩٧ - ١٧:٥١ تعداد بازدید: 131
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
معرفی کتاب دخترشینا

جهاد واقعی زن، تلاش در جهت تربیت فرزند و حمایت از همسر در راه مبارزه برای کشور است.

به گزارش خبرگزاری عتبات، کتاب «دختر شینا» یکی از کتاب های خوب دفاع مقدس است که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده است.

بهاره ضرابی زاده نویسنده این کتاب نام اثرش را «دختر شینا» گذاشته است. نامی که ترکیبی از ابتکار یک نویسنده و یکی از دختران شهید است و موضوع اصلی این کتاب  مرور خاطرات "قدم خیر محمدی کنعان" همسر شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر می باشد.

ضرابی زاده برای بالا بردن جذابیت کتاب زندگی این بانوی بزرگ، این کتاب را به زبان ساده نوشته است. بعید است که خواننده خواندن کتاب دختر شینا را آغاز کند و بتواند آن را کنار بگذارد. روایت خواندنی زندگی قدم خیر محمدی کنعان آن قدر فراز و نشیب دارد که تا پایان این کتاب فراز و نشیب همراه او است.

دختر شینا روایت زندگی دختری است که پدر و مادرش به خاطر حفظ اعتقاداتشان او را به کلاس های  مختلط، مدارس قبل از انقلاب نفرستادند. دختری که چون مدرسه نرفت و بی سواد بود، اما ایمان با ثباتی داشت. دختری که آنقدر می ایستد و می افتد و بلند می شود و به همه نشان می دهد که جهاد واقعی زن، تلاش در جهت تربیت درست فرزندان و حمایت از همسر در راه مبارزه با دشمنان کشور است.

کتاب دختر شینا نوشته ضرابی زاده با 19 فصل روایت شده است. از دوران کودکی قدم خیر آغازشده و تا زمانی که حماسه زندگی اش در پشت جبهه رقم می خورد و نامش به عنوان همسر شهید حاج ستار ابراهیمی هریژ در تاریخ این کشور ماندگار می ماند.

 انتهای پیام





Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: