2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397
دیدار حامیان حقوق بشر با عاملان فاجعه انسانی یمن
کد مطلب: ١٠٢٩٤ تاریخ انتشار: ١١ آذر ١٣٩٧ - ٢٣:٥٢ تعداد بازدید: 117
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
بن سلمان ؛ در آرژانتین مصونیت بین المللی می گیرد تا بیشتر یمنی ها را بکشد.
دیدار حامیان حقوق بشر با عاملان فاجعه انسانی یمن

حامیان حقوق بشر، این روزها به جای اینکه به فکر مردم بی گناه یمن باشند، با قصاب کودکان یمنی دیدار می کنند و با او رفتاری مسالمت آمیز انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات، رهبران قدرت های بزرگ اقتصادی جهان در بوئنوس آیرس گردهم آمده بودند تا در نشست گروه ۲۰ در خصوص مهمترین موضوعات جهانی از جمله بحران مهاجرت، تنش های منطقه ای، تغییرات آب و هوایی و نیز توافق نامه های تجاری گفتگو کنند که در این گردهمایی حضور محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به عنوان میهمان در این نشست نگاه عمده رسانه ها و خبرنگاران را به خود معطوف کرده بود.

عربستان که پس از ماجرای قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد ریاض با انتقاد شدید جامعه جهانی مواجه شده است، ولیعهد جوان را به جمع رهبران قدرت های اقتصادی فرستاده تا بلکه بتواند اندکی از زهر واکنش های خشمگینانه بکاهد. نکته جالب در این میان ابراز تمایل بسیاری از سران کشورهای غربی برای گفتگو با ولیعهد عربستان در حاشیه نشست گروه بیست بود.

ولادیمیر پوتین از جمله این رهبران است که پیشتر با ابراز خرسندی از همکاری مسکو و سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک که عربستان یکی از اعضای پرنفوذ آن محسوب می شود، ایجاد توازن در زمینه عرضه و تقاضای نفت را تا حدود زیادی متاثر از نقش مثبت ریاض و محمد بن سلمان عنوان کرده بود.

کرملین که گویا همانند کاخ سفید اولویت اقتصادی از هر چیزی برایش مهم تر است، پایان ماه اکتبر به صراحت اعلام کرد دلیلی نمی بیند که روایت مطرح شده از سوی خانواده سلطنتی عربستان در خصوص قتل جمال خاشقجی را باور نکند.

اما دونالد ترامپ، حامی اصلی محمد بن سلمان که وی را مبری از هرگونه نقش مستقیم در ماجرای قتل جمال خاشقجی می داند، از دیگر چهره های سرشناس اجلاس گروه بیست بود که با ولیعهد عربستان خوش و بش کرد.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا پیش از آغاز نشست اعلام کرد که با محمد بن سلمان گفتگویی انجام نداده است.

خبر ملاقات و گفتگوی محمد بن سلمان با دیگر رهبران اروپایی از جمله امانوئل ماکرون بخش دیگری از حواشی پرمخاطب این اجلاس برای رسانه ها و خبرنگاران بوده است.

جهان، هنوز سکوت شرم آور خود نسبت به فاجعه انسانی که در یمن اتفاق می افتد را دارد.

تجاوز وحشیانه ای که در ظاهر فقط سعودی _ اماراتی است، اما پشت پرده آن آمریکایی ها و صهیونیست ها و بریتانیایی ها هستند.

جنگ در یمن بزرگترین بحران بشر در دنیا است، بیش از ۱۴ میلیون نفر در لبه قحطی و حدود ۱ میلیون نفر مشکوک به بیماری وبا هستند .

در این مدت حملات هوایی عربستان سعودی، نامشروع است و به مرگ نزدیک ۱۰۰۰ غیرنظامی منجر شده است، و موجب تخریب خانه ها، بیمارستان ها، بازار، مدارس و مساجد شده است .

جنگ علیه یمن از بزرگترین بحران ها و فاجعه ای وحشتناک است که محاصره، قحطی، گرسنگی، وبا و مرگ را در پیش رو دارد.

حامیان حقوق بشر، این روزها به جای اینکه به فکر مردم بی گناه یمن باشند، با قصاب کودکان یمنی دیدار می کنند و با او رفتاری مسالمت آمیز انجام می دهند.

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: