2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397
حلقه مفقوده پیشگیری از انحرافات اجتماعی جوانان چیست؟
کد مطلب: ١٠٣٣٢ تاریخ انتشار: ١٣ آذر ١٣٩٧ - ٠٠:٠٦ تعداد بازدید: 54
صفحه نخست » عمومی » اخبار برگزیده
در گفت و گو با خبرگزاری عتبات عنوان شد؛
حلقه مفقوده پیشگیری از انحرافات اجتماعی جوانان چیست؟

یک روانشناس گفت:خانواده های پاک تر, سالم تر زندگی می کنند.

حسین ابراهیمی مقدم، روانشناس و استاد دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری عتبات با اشاره به اینکه انسان یک موجود دارای ابعاد زیستی، روانی، اجتماعی و معنوی است، اظهار داشت: برای داشتن زندگی صحیح و به دور از نا به هنجاری های اخلاقی-مذهبی در درجه اول باید از سلامت برخوردار بود.

وی در ادامه با توجه به اهمیت آموزه های دینی در بحث پیشگیری از انحرافات اجتماعی افزود: کما اینکه ما می دانیم «ان الصلاه تنهی عن الفحشا والمنکر» به درستی که نماز انسان را از  فحشا و منکرات دور می کند.

ابراهیمی مقدم تصریح کرد:  خانواده ای که اصول معنوی را رعایت نکند، به دور از آرامش خواهد بود و نتیجه این خواهد بود که افراد دچار موارد ناهنجار مانند مواد مخدر می شوند. بنابراین خانواده های پاک تر، سالم تر باقی می مانند و احتمال گرفتاری خانواده ها و جوانان آن ها به انحرافات اجتماعی مانند اعتیاد و ...کمتر است و بالعکس این موارد هم وجود دارد.

این روانشناس تاکید کرد: پاسخ به پرسش های جوانان و داشتن الگو و چهارچوب فکری مناسب در مقابل پرسش جوانان راهکاری مناسب برای جلوگیری از ابتلای آن ها به انحرافات اجتماعی است، زیرا در اکثر موارد یا خانواده ها قادر به پاسخگویی نیستند یا با تحکم برخورد می کنند و یا از بدیهیات می دانند که پاسخ ندهند.

انتهای پیام 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: