2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397
شهید رکن آبادی، سفیر واقعی انقلاب بود
کد مطلب: ١٠٣٦٨ تاریخ انتشار: ١٣ آذر ١٣٩٧ - ٢٢:٥٢ تعداد بازدید: 72
صفحه نخست » عمومی » سایر اخبار
سردار قاسمی در یادواره شهدای منا گفت:
شهید رکن آبادی، سفیر واقعی انقلاب بود

رکن آبادی از نگاه رئیس حزب الله لبنان(سید حسن نصرالله) در ۴دهه گذشته، جز انگشت شماری بودن که خالصانه فعالیت هایی جهادی و عمرانی داشتند و یک سفیر واقعی انقلاب بودند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات ، سردار محمد قاسمی از فعالان سیاسی و یکی از فرماندهان جنگ ایران و عراق اظهارکرد: که یادواره برگزار شده از دو جهت به آن می توان نگاه کرد، اولین جهت فاجعه ی بزرگی که  در حج تمتع ۹۴ اتفاق افتاد و دومین فاجعه وحشتناک بر می گردد به  سال ۶۶، یک سال قبل از پایان جنگ تحمیلی  که ۲۷۰ نفر از حجاج ما شهید شدند.

سردار قاسمی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره ) در  آن زمان خون گریست و اگر روزی از صدام و آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذریم، به هیچ وجه از جنایت این یزدیان نخواهیم گذشت و ان شاالله در فرصت مناسب انتقام خواهیم گرفت.

در اولین سالگرد کشتار خونین حج ۶۶، پذیرش قطع نامه به میان آمد. در آن مقطع احساسات گل کرد و حج یکسال تعطیل شد، اما آل سعود از جنایات خود دست بردار نبود و حرم امن الهی را به بی امنی تبدیل کرد بود. گذشته نشان داده است که این خادمین حرم که امام خمینی(ره) آنان را خائنین حرم خطاب کرد، دست از جنایت های خود برنداشته اند و فاجعه منا مصداق این حرف شد .

قاسمی اضافه کرد: دو هفته قبل از فاجعه ی منا، داستان سقوط جرثقیل در صحن حرم پشت مقام ابراهیم اتفاق افتاد، که در این اتفاق وحشتناک یکی از  نخبگان کشور احمد حاتمی، به شهادت رسیدند و این شهید بزرگوار جز افرادی بودند که در لیست ترور وجو داشت.

دیپلمات های جمهوری اسلامی در فاجعه منا بسیار تلاش کردند که جنازه های متبرک شهدا را به وطن باز گردانند اما سران سعودی به  مقامات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بی اعتنایی کردند، تا اینکه حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مدّظلّه العالی) رهبر معظم انقلاب در سخنرانی فرمودند: که اگر  تکلیف اجساد متبرک شهدای ما مشخص نشود و بی احترامی صورت گیرد، برخورد قاطعانه ای صورت خواهد گرفت.

وی افزود: شهید رکن آبادی از نگاه رئیس حزب الله لبنان، سید حسن نصرالله در ۴ دهه جز انگشت شماری بودن که خالصانه  فعالیت های جهادی و عمرانی داشتند و شهید بزرگوار در مقاطع مختلف یک سفیر واقعی انقلاب بودند و در یک مقطع حساس ، سفیر لبنان شدند و ماموریت در لبنان، یک امتحان عملی بحرانی بود .

اتفاقی که برای شهید رکن آبادی افتاد، شدّت آن کمتر از اتفاق خاشقچی نبود، اما این اتفاق صدایش در نیامد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از شما دانشجویان و تمام دست اندرکاران این یادواره کمال تشکر را دارم و تک تک دست شما را میبوسم که برای شهدای منا و به ویژه شهید رکن آبادی عزیز مراسم گرفتید.

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: