2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397
پیام عمار حکیم به مناسبت سالروز ارتحال آیت الله "طباطبایی حکیم"
کد مطلب: ١٠٤٢٢ تاریخ انتشار: ١٥ آذر ١٣٩٧ - ١٥:٠٩ تعداد بازدید: 60
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
پیام عمار حکیم به مناسبت سالروز ارتحال آیت الله "طباطبایی حکیم"

سید عمار حکیم به مناسبت چهل و هشتمین سالروز ارتحال آیت الله سید محسن طباطبایی حکیم پیامی منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری عتبات، حجت الاسلام سید «عمار حکیم» رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق به مناسبت چهل و هشتمین سالروز ارتحال آیت الله العظمی سید «محسن طباطبایی حکیم» پیامی صادر کرد.

وی اظهار داشت که این مرجع تقلید فقید پایه های همزیستی مسالمت آمیز و همچنین وحدت ملی را بنا نهاد و تحکیم بخشید.

در این پیام آمده است: در سالروز ارتحال رهبر بزرگ امت آیت الله العظمی سید محسن حکیم قرار داریم؛ شخصیتی که زندگی خود را در راه علم و جهاد و علم و معرفت و ارشاد اختصاص داده و از هیچ تلاشی برای حمایت از دین و وطن و مقدسات دریغ نکرد.

حکیم افزود: این مرجع فقید از اولین کسانی بود که مبلغان را به استان ها و شهرها و روستاهای مختلف عراق اعزام کرد.

وی تصریح کرد: آیت الله حکیم پناهگاهی برای امت و عراقی ها بود و شهروندان این کشور هیچگاه فتوای تاریخی ایشان درباره تحریم جنگ با شهروندان کُرد و حمایت از مساله فلسطین و ده ها موضع تاریخی دیگر را فراموش نخواهند کرد.

رئیس جریان اصلاح و سازندگی ادامه داد: کتابخانه اسلامی مملو از آثار معرفت شناسی و فکری و فقهی این مرجع تقلید است و فقدان ایشان خسارت بزرگی به شمار می آید.

آیت الله سید محسن طباطبایی حکیم در روز 27 ربیع الاول سال 1390 قمری و در سن 84 سالگی بر اثر بیماری در بغداد دارفانی را وداع گفتند.

پیکر این مرجع تقلید از بغداد تا کربلا و سپس از کربلا تا نجف تشییع شد تا در مسجد هندی و در کنار کتابخانه‌ خود، به خاک سپرده شد.

منبع: ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: