2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397
رژیم باید به مقدسات مردم احترام بگذارد
کد مطلب: ١٠٤٣٢ تاریخ انتشار: ١٥ آذر ١٣٩٧ - ١٦:٤١ تعداد بازدید: 76
صفحه نخست » عمومی » اخبار برگزیده
نشست "بحرین؛قیام مظلوم" برگزار شد؛
رژیم باید به مقدسات مردم احترام بگذارد

این نشست با هدف بررسی آخرین اوضاع سیاسی و آینده ی پیش روی انقلاب مردم بحرین و رساندن صدای ملت مظلوم این کشور به گوش جهانیان برگزار شده بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات، صبح امروز نشست « بحرین؛ قیام مظلوم » با حضور حجت الاسلام شیخ عبدالدقاق مدیر حوزه علمیه بحرین در قم، پژوهشگران حوزه و اصحاب رسانه در خبرگزاری رسا برگزار شد.

در ابتدای این نشست در خصوص موقعیت جغرافیایی بحرین و جایگاه مهمی که این کشور از جهت نزدیکی به مناطق نفت خیز شرق عربستان دارد و همچنین درخصوص ضعف آل خلیفه در اداره  امورکشور و وابستگی به کشورهای غربی و عربستان و همچنین ظلم بی حد و حصر چند سال اخیر آل خلیفه به جامعه بحرین که موجب حرکتی وسیع و انقلابی شده است، گفتگوهایی صورت گرفت.

این نشست با هدف بررسی آخرین اوضاع سیاسی و آینده ی پیش روی انقلاب مردم بحرین و رساندن صدای ملت مظلوم این کشور به گوش جهانیان برگزار شد. آقای شیخ الدقاق در خصوص رژیم فعلی بحرین گفت: آل خلیفه از سال 1783 از مناطق دیگری به بحرین منتقل شدند و 230سال است که در بحرین حکومت دارند. از آن زمان تاکنون ظلم در این کشور بیداد می کند و با توجه به تحقیقی که متخصصان در بحرین انجام داده اند، متوجه شدند هر ده سال یک انقلاب در این کشور اتفاق می افتد که این انقلاب در جهت مطالبه حقوق ملت و رفع ظلم بوده است. اما در خصوص اوضاع فعلی بحرین باید گفت: انقلاب، 14 فوریه سال2011 در بحرین شروع شد و ما در حال حاضر در سال هفتم انقلاب هستیم، اما صحبت های بنده درباره اتفاقات اخیر خواهد بود.

وی صحبت های اساسی را حول 8 محور و با تمرکز بر اتفاق های اخیر در بحرین، عنوان کرد:

1-     درباره موضوع انتخابات و شورای شهر بحرین که جدیدا برگزار شد باید گفت: این انتخابات بیشتر به یک شوخی شبیه بود. رژیم آل خلیفه اعلام کرد که حضور مردم در این انتخابات 68 درصد بوده است، در حالی که انقلابیون بحرین با اطلاعاتی که در دست دارند، مشارکت مردم را بین 28 تا 30 درصد اعلام کردند. ما این انتخابات را محکوم می کنیم، چرا که مجلس آینده طبق اراده رژیم بحرین بنا گذاری خواهد شد. این رژیم به دنبال برپایی یک مجلس به نام ملت بود. هدف از این انتخابات، مجلسی فرمایشی و دست نشانده آل خلیفه بود تا بتوانند قوانین مد نظرآل خلیفه را به نام ملت بحرین تصویب کنند. اگر این رژیم به دنبال برگزاری یک انتخابات واقعی است که نمایندگان مردم در آن حضور پیدا کنند، ما از آن ها می خواهیم یک انتخابات آزاد را در بحرین برگزار بکنند که زیر نظر و اشراف سازمان ملل و سازمان های بین المللی و با حضور رسانه های بین المللی باشد تا بتوانیم آزادانه اراده مردم را به دنیا نشان دهیم.

2-    حکمی که دادگاه های آل خلیفه در خصوص شیخ سلمان صادر کرده اند، زندان ابد برای دبیرکل جمعیت الدفاع بحرین بود. ما این عمل و همه احکامی که منجر به زندانی کردن برخی از مردم بحرین و علمای دینی بحرین  شود را محکوم می کنیم. این حکم به این دلیل صادر شد که آل خلیفه دریافت که شیخ سلمان انتخابات سال 2014را تحریم کرده و بر تحریم انتخابات 2018 اصرار دارد و اگر آل خلیفه می دید که شیخ سلمان از موضع خود عقب نشینی کرده است، او را آزاد می کرد، اما دلیل اینکه این انتخابات با فشار برگزار شد این بود که دو حکم اعدام صادر شد و از یک خانواده بحرینی صلب تابعیت کردن و پدر و مادر خانواده در زندان به سر می برند. به نظر ما صلب تابعیت یک اعدام معنوی است که طبق قوانین بین الملل هم صلب تابعیت را یک اعدام روحی روانی می دانند.

3-    تاسیس دانشگاه شیخ عبدالله آل خلیفه که در خصوص تحصیلات دینی و اسلامی است را قبول نمی کنیم، زیرا آل خلیفه با این کار به دنبال حاکمیت و سیطره ی کامل بر فضا و امور دینی مردم است، ما از رژیم می خواهیم اجازه بدهند مردم برای کارهای دینی خودشان به متخصصین اصلی و علمای دینی مراجعه کنند و بدانند که سیطره مذهبی بر مذهب دیگر کار درستی نمی باشد.

4-    از رژیم آل خلیفه و حکومت حاکم، بازسازی مساجد تخریب شده که همزمان شد با ورود اشغالگران صعودی را مطالبه می کنیم. در این مدت 38 مسجد تخریب شدند که باید بازسازی شوند و همچنین آزادی دین را برای تمام مذاهب مخصوصا شیعه اثنی عشری را مطالبه می کنیم. فشار بر علما و دستگیری آن ها را نیز محکوم کرده و بر این عقیده ایم که آل خلیفه به دنبال سیطره بر مساجد، علما و... است. رژیم باید به مقدسات مردم احترام بگذارد.

5-    مساله بعدی مسئولیت سلامت شیخ عیسی احمد قاسم می باشد. آیت الله مجاهدی که تاکنون چهار عمل جراحی انجام داده است و این به خاطر حصری که طی دو الی سه سالی که در منزلشان بوده اند، می باشد. از آل خلیفه می خواهیم مجالی به ایشان بدهند تا ایشان بتوانند به کشور خودشان برگردند، زیرا بحرین زادگاه ایشان می باشد و حق دارند در کشور خودشان زندگی کنند.

6-    کابینه جدید که همان کابینه قبلی می باشد و فقط سه وزارت خانه در آن عوض شده را اصلا نمی پذیریم و اعلام می کنیم که این کابینه همان کابینه قبلی بوده و ادامه دهنده بحران و پیچیده کردن بیشتر اوضاع است. از رژیم می خواهیم کابینه ای سرکار بیاید که متکی به اراده مردم بحرین باشد، در غیر این صورت ما این کابینه را نمی پذیریم، زیرا فقط اراده ی فرد حاکم،  که همان پادشاه بحرین می باشد را نشان می دهد و به دنبال دولت و مجلسی به جز این شیوه هستیم.

7-    تابعیت دادن به خارجی ها در بحرین، که بدون هیچ فاکتور علمی صورت می گیرد، خطری بزرگ برای امنیت بحرین و منطقه به شمار می آید. تابعیت دادن بی برنامه و غیر منظم که امنیت اجتماعی ملت را هدف قرار داده است باعث شده تا مردم در مساله رزق و مسکن... دچار فشار و مشکل شوند و صلب تابعیت از مردم اصیل بحرین که تاکنون بیش از 700  نفر بوده اند نیز مسئله ای است که باعث می شود خارجی ها در بحرین بر ملت اصیل بحرین مقدم شمرده شوند. اگر آل خلیفه به دنبال حل این مشکل نباشد، آتش زیر خاکستر را شعله ور خواهد کرد.

8-    حرف آخر با آل خلیفه است که با ملت بحرین صلح و آشتی کند و مجلس موسسان را تاسیس کند. مجلسی که توسط مردم و با آزادی کامل انجام شود تا بتواند قانون جدیدی را برای مردم بحرین بنویسد و بتواند عدالت را حاکم کند. قانون اساسی حال حاضر، توسط خود پادشاه نوشته شده و اراده ملت در آن دخیل نیست.

 

شیخ الدقاق در جواب خبرنگاران درباره دخالت بیگانگان در بحرین، تعداد حضور طلاب بحرینی در ایران و مجلس آینده بحرین چنین پاسخ داد:

وی با بیان این که سیادت بحرین در سال های گذشته توسط کشورهای خارجی زیر پا گذاشته شده و عربستان به عنوان یک اشغالگر در بحرین حضور دارد، افزود: در حال حاضر آل خلیفه زیر نظر محمد بن سلمان و محمد بن زاید در امارات فعالیت می کند که تصمیمات اساسی  این کشور توسط آن ها گرفته می شود. مثال بارز آن، تمام شدن بحران در بحرین است که اگر آن ها موافق نباشند این مساله محقق نخواهد شد!

و اما در خصوص طلاب بحرینی، در قم 160 طلبه زیر نظر جامعه المصطفی العالمیه مشغول به تحصیل می باشند.

وی اشاره ای به صحبت های خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین داشت که گفته بود:« ما برنامه ای برای سفر نتانیاهو به بحرین نداریم ». شیخ الدقاق در خصوص این موضوع خاطر نشان کرد: ما منعی برای سفرهای مسئولین نداریم، اما به آل خلیفه می گوییم که این نوع تصمیمات، تصمیمات ملی هستند و باید به رأی مردم رجوع کنند و مردم نظر خودشان را در روز قدس، در راهپیمایی جلوی سفارت آمریکا و برافراشتن پرچم فلسطین نشان دادند و شهید «آقای محمد جمعه » را تقدیم کردند. ما عادی سازی روابط با صهیونیسم را محکوم می کنیم. آل صعود بحرین را به عنوان مقدمه ساز برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی قرار داده است، ولی ما هرگونه عادی سازی در کشورهای حاشیه خلیج فارس را محکوم می کنیم و هر کس در پی چنین رابطه ای باشد به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.

وی ادامه داد: مجلس کنونی مجلسی با اراده رژیم است و از دو سال قبل، مسئولین آل خلیفه با افرادی رایزنی انجام دادند و ضمانت دادند که خودشان هزینه تبلیغات انتخاباتی شان را پرداخت می کنند، یکی از این افراد مسئول شراب خانه و رقاص خانه های بحرین بود که از او خواسته شد در انتخابات شرکت کند و شرکت کرد و رای هم آورد و اکنون عضو مجلس می باشد. این نشانگر این است که آل خلیفه به دنبال به فساد کشاندن ملت است و کسانی را که احتمال می داد در انتخاباب شرکت نکنند را از لیست حذف کرد تا آمار مشارکت را به نحوی تغییر دهد.

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: