2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397
فضل الله: رژیم صهیونیستی برای فرار از سقوط در پرتگاه به جنگ روی می‌آورد
کد مطلب: ١٠٥٠٩ تاریخ انتشار: ١٧ آذر ١٣٩٧ - ١٥:٥٠ تعداد بازدید: 50
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
فضل الله: رژیم صهیونیستی برای فرار از سقوط در پرتگاه به جنگ روی می‌آورد

حجت الاسلام فضل الله امام جمعه بیروت بر لزوم هوشیاری نسبت به اقدامات دشمن تأکید کرد و گفت: رژیم صهیونیستی برای فرار از سقوط در پرتگاه به جنگ روی می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری عتبات، حجت الاسلام سید «علی فضل الله» امام جمعه بیروت در خطبه های نماز جمعه روز گذشته گفت: در حالی که صحنه داخلی لبنان شاهد مسائل مختلفی است، دشمن صهیونیستی وارد عمل شده و به بهانه کشف تونل در مرز لبنان و فلسطین اشغالی از آغاز عملیات «درع الشمال» خبر می دهد.

وی افزود: این عملیات با جنجال آفرینی سیاسی و رسانه ای همراه شده و چنین جلوه می دهند که مقاومت به قطعنامه 1701 سازمان ملل تجاوز کرده است. اگر آنها مدعی هستند که مقاومت به وسیله این تونل ها به قطعنامه تجاوز کرده است پس رژیم صهیونیستی به صورت زمینی و هوایی و دریایی به تجاوز علیه این قطعنامه می پردازد.

این روحانی لبنانی تصریح کرد: از لبنانی ها می خواهیم در پرتو تهدیدهای صهیونیستی در اوج بیداری بوده و تحت تاثیر این تهدیدها قرار نگیرند چرا که دشمن درصدد ایجاد شکاف داخلی است.

فضل الله با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد شک و تردید نسبت به ضرورت مقاومت در لبنان اظهار داشت: لبنانی ها به این نتیجه رسیدند که در این زمینه هیچ سخنی نگویند زیرا مقاومت برای آنان یک بازدارنده در برابر تجاوزهای صهیونیستی به شمار می آید.

وی ادامه داد: لبنانی ها باید بدانند که دشمن برای جنگ علیه لبنان آمادگی ندارد و این مساله را می توان در قبول آتش بس در غزه مشاهده کرد. گرچه نسبت به هوشیاری لبنانی ها اطمینان داریم اما این بدین معنا نیست که به راحتی بخوابیم و نسبت به اقدامات دشمن بی تفاوت باشیم.

امام جمعه بیروت تأکید کرد که دشمن همواره رو به جلو فرار کرده و برای اینکه از پرتگاه نجات یابد یا اینکه حمایت آمریکا و سرپوش جهانی را برای اقدامات خود فراهم ببیند، به جنگ روی می آورد.

فضل الله از سخنان مستمر دشمن صهیونیستی درباره کارخانه ساخت سلاح در لبنان و همچنین امتلاک موشک های جدید توسط حزب الله به عنوان دلیلی دیگر بر نگرانی شدید رژیم یاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات کنونی درباره مساله یمن در سوئد اشاره کرد و گفت: امیدواریم این گفت وگوها بتواند آتش بس فوری برای این جنگ بیهوده که ملت یمن را همانند قربانی برای قتل و گرسنگی و بیماری مبدل کرده است، حاکم سازد.

این روحانی لبنانی افزود: زمان پایان سریال قتل و مرگ در یمن فرارسیده است و همگان به این نتیجه رسیده اند که جنگ هیچ نتیجه مثبتی ندارد و تنها با گفت وگو می توان به نتیجه رسید.

منبع: ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: