2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397
امام جمعه نجف انفجار تروریستی چابهار را محکوم کرد
کد مطلب: ١٠٥١١ تاریخ انتشار: ١٧ آذر ١٣٩٧ - ١٥:٥٢ تعداد بازدید: 40
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
امام جمعه نجف انفجار تروریستی چابهار را محکوم کرد

امام جمعه نجف اشرف انفجار تروریستی در چابهار را محکوم کرد و اظهار داشت که دشمن توانایی ضربه زدن به امنیت جمهوری اسلامی را ندارد.

به گزارش خبرگزاری عتبات، حجت الاسلام سید «صدرالدین قبانچی» امام جمعه نجف اشرف در خطبه های نماز جمعه روز گذشته این شهر که در حسینیه فاطمیه کبری برگزار شد، نسبت به عادی سازی تجاری روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: چند روز پیش کالاهای صهیونیستی توسط گمرگ عراق کشف شد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به شدت تلاش می کند تا کانال های فرهنگی و رسانه ای و تجاری با عراق بگشاید تا بدینوسیله به تخریب زیرساخت های ملی و دینی این کشور بپردازد.

این روحانی عراقی با اشاره به اینکه رژیم همواره درصدد ایجاد شکاف میان مسلمانان و ضربه زدن به آنان است، تصریح کرد: هیچ حسن ظنی نسبت به رژیم صهیونیستی نخواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه انفجار تروریستی در چابهار را به شدت محکوم کرد و اظهار داشت: تروریسم تلاش دارد تا امنیت جمهوری اسلامی ایران را خدشه دار کند اما هیچگاه توانایی این کار را ندارد و نمی تواند قدرت ایران را تحت تاثیر قرار دهد.

حجت الاسلام قبانچی به تظاهرات مردمی در فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: فرانسه در حالی مدعی مهد تمدن بودن است که شاهد مسائلی غیرانسانی در این تظاهرات ها هستیم.

امام جمعه نجف خاطرنشان ساخت: تمسخر فرانسه توسط رئیس جمهور آمریکا نشان دهنده شکاف میان جامعه غرب و بروز بحرانی واقعی میان آمریکا با کشورهای اروپایی به ویژه پس از درخواست رئیس جمهور فرانسه مبنی بر تشکیل ارتش اروپایی است.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت 5 تن از علمای عراق توسط دیکتاتوری صدام در سال 1974 میلادی گفت: این شهادت سبب پیروزی اراده دین و موفقیت حوزه و مرجعیت به شمار آمده و خون پاک این شهدا راه پیروزی و کرامت الهی را هموارتر کرد.

منبع: ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: