2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
ادامه پرواز پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز افغانستان
کد مطلب: ١٠٧٣٩ تاریخ انتشار: ٢٢ آذر ١٣٩٧ - ١٨:٥٠ تعداد بازدید: 94
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
ادامه پرواز پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز افغانستان

یک مجله آمریکایی اعلام کرد که بر اساس توافق وزارت دفاع آلمان با رژیم صهیونیستی قرارداد استفاده نظامیان آلمانی از پهپادهای جاسوسی اسرائیل در افغانستان تا سال ۲۰۲۰ تمدید شده است.

به گزارش خبرگزاری عتبات، پس از زمزمه‌های حضور مخفیانه نظامیان رژیم صهیونیستی در افغانستان حالا یک رسانه‌ آمریکایی از پرواز پهپادهای جاسوسی اسرائیل در این کشور خبر داده است.

یک مجله آمریکایی موسوم به «میلیتاری امبدید سیستمز» اعلام کرد که وزارت دفاع آلمان برای استفاده از پهپادهای جاسوسی اسرائیلی در افغانستان با رژیم صهیونیستی به توافق رسیده است.

بر اساس این گزارش قرار است نظامیان آلمانی به استفاده از پهپادهای جاسوسی رژیم صهیونیستی در افغانستان موسوم به «هارون1» تا سال 2020 میلادی ادامه دهند.

این مجله آمریکایی تصریح کرد که تیمی از مهندسین فنی برای تسهیل استفاده از این پهپادها در پایگاه نظامیان آلمانی در شهر «مزارشریف» در شمال افغانستان مستقر شدند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره استفاده از پهپادهای جاسوسی اسرائیلی در افغانستان توسط نظامیان آلمانی در شمال افغانستان منتشر شده بود.

سال گذشته نیز «جروزالم‌پست» در گزارشی از استقرار کارمندان صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی در افغانستان برای استفاده از خدمات هواپیماهای بدون سرنشین «هارون1» و ارائه خدمات پشتیبانی آن خبر داده بود.

هارون یک از بزرگترین هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی اسرائیل است که 9 متر طول دارد و فاصله نوک تا بال‌های آن به 17 متر می‌رسد.

از این هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی در عملیات‌های با فاصله طولانی استفاده می‌شود زیرا توانایی 30 ساعت پرواز در ارتفاع 10کیلومتری را دارد.

برخی از کارشناسان استفاده از پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی موسوم به هارون یک در افغانستان را پرسش‌برانگیز می‌دانند زیرا ممکن است از این پهپادها در راستای جاسوسی از کشورهای منطقه استفاده شود.

این در حالی است که افغانستان این رژیم غاصب را به‌رسمیت نمی‌شناسد و هرگونه حضور نظامیان اسرائیلی با استفاده از هویت جعلی در این کشور برای کابل پذیرفتنی نیست.

زیرا حضور نظامیان صهیونیستی بدون اجازه و هماهنگی با دولت افغانستان نقض صریح تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور محسوب می‌شود که پیامدهای خطرناکی را نیز برای این کشور و منطقه در پی دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: