2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
تحریم واقعی در یمن است نه در ایران
کد مطلب: ١١١٨٩ تاریخ انتشار: ٠٤ دي ١٣٩٧ - ١١:٠٠ تعداد بازدید: 46
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
رحیم پور ازغدی
تحریم واقعی در یمن است نه در ایران

اغلب کسانی که در یمن مقاومت می کنند و جریان را اداره می کنند جوانان یمنی هستند که زیر 40 سال دارند اما توانسته اند 4 سال مقاومت کنند و مقاومت آنها چیزی شبیه معجزه است.

 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات، امروز دوشنبه همایش بررسی مقاومت مردم مظلوم یمن با عنوان «انسانیت در خون» با حضور استاد حسن رحیم پور ازغدی در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار گردید.

استاد رحیم پور ازغدی درباره شرایط زندگی مردم یمن گفت: ملت مظلوم یمن بدترین شرایط زندگی را در دنیا دارند و همه اینها زیر بمباران آمریکا ، انگلیس و اسرائیل و عوامل آنها در منطقه مخصوصاً آل سعود صورت میگیرند. بیشتر از1370 روز جنگ مظهر مشخص آیه شریف «اشداء علی الکفار» امروز به شعار اشداء علی الیمن تحقق پیدا کرده است.

وی در ادامه افزود: بیش از 160 هزار نفر در یمن به خاطر نداشتن دارو و غذا از بین رفته اند این آمار به جز آمار کشته شده ها بر اثر بمباران می باشد، بیش از 4 میلیون انسان آواره شده اند و حدود 10 میلیون کودک در معرض وبا قرار دارند و بیش از 1 میلیون نفر انسان در یمن گرفتار وبا شدند،  6 درصد مردم یمن غذا ندارند، 80 درصد مردم یمن نیاز به کمک های حیاتی دارند، 58 درصد مردم یمن نیاز به آب آشامیدنی دارند و آب شرب به سختی پیدا می شود، 55 درصد مردم یمن به کمک های بهداشتی اولیه دسترسی ندارند و 15 میلیون 700 هزار یمنی از آب و فاضلاب محروم شدند. حقوق بشر و آزادی که آمریکا و اسرائیل مدعی آن هستند را می توان در یمن نظاره کرد.

ازغدی ادامه داد: نیرو های انصارالله  در یمن از کشور های اسرائیل و فرانسه و کشور های دیگر اسیر گرفته اند که همه آنها با دلار های نفتی آل سعود به میدان جنگ آمده اند.  در یمن یک جنگ جهانی صورت گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب  فرهنگی اظهار داشت: 3600 کودک در یمن تا به حال کشته شده اند و طبق آمار های سازمان ملل حملات آل سعود اگر ادامه پیدا کند وضع زنان در یمن بدتر از 100 سال گذشته خواهد شد. یک چهارم مدارس یمن تخریب شده است ، بیش از نصف مردم یمن محل درآمد ندارند ، 11 میلیون یمنی کمک فوری نیاز دارند . جنایاتی که در یمن تاکنون اتفاق افتاده بسیار فاجعه وار می باشد. 15 فرودگاه 14 بندر 190 نیروگاه و 2هزار 500 جاده و پل نابود شده است 800 تانکر آب آشامیدنی منهدم گردیده ، 430 آنتن و مرکز مخابرات بمب باران شده ، 800 اداره دولتی و حکومتی ، بیش از نیم میلیون خانه، صدها تانکر سوخت، بیش از 600 بازار و مرکز خرید، 750 انبار مواد غذایی، 700 کامیون غذا، 400 پمپ بنزین، 100 مسجد،  900 دانشگاه، 120 استادیوم و 40 مرکز رسانه بمباران شده است. 220 موزه و آثار باستانی بمباران و غارت شده است و برخی از آثار تاریخی را به موزه های غرب انتقال داده اند. 3 هزار و 500 مزرعه سوزانده شده و 40 هزار یمنی شهید و معلول شده اند و صد ها مرغ داری و گاو داری را عمداً منهدم کردند .

رحیم پور ازغدی گفت : ملت مظلوم یمن در برابر این همه ظلمی که به آنها شده است با دست خالی در برابر تمام قدرت ها و ثروت های منطقه مخصوصاً آل سعود مقاومت کردند تقریبا اکثر جمعیت یمن را شیعه های زیدی و سنی های شافعی تشکیل می دهند ولی به هیچ عنوان بین آنها جنگ بین شیعه و سنی مطرح نبوده است. شعار های ملت یمن شعار های انقلابی می باشد که ما نیز همان شعار ها را سر میدهیم، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس می باشد. امروز مردم یمن با روحیه جهادی مثل بسیجی های زمان جنگ تحمیلی با دست خالی در برابر قدرت های جهان مقاومت می کنند. با این که کشور یمن تحت اشغال بوده و جنگ زده است و با وجود همه مشکلات تمام قد ایستاده اند و از انقلاب خود دفاع میکنند و ذره ای شک نکردند و صریح می گویند دشمن ما آمریکا و اسرائیل است.

وی با عنوان اهمیت یمن در منطقه افزود : یمن یکی از کشور های ثروتمند در دنیا است و از قدیمی ترین تمدن های تاریخ است، یمن کشوری است که پیامبر اکرم (ص) فرمود یمن را علی«ع» بدون جنگ و با نفوذ کلام فتح کرد. یکی از نشانه های تحولات آخر الزمان پرچم کشور یمن است. وجود ایران و کمک ایران به مردم یمن وجود مادی نیست و فقط کمک های معنوی می باشد، مردم یمن منتظر پول مردم ایران نیستند. این حق مردم یمن است که خودشان برای کشورشان تصمیم بگیرند. اما همه کشور های قدرت طلب مانند آمریکا و اسرائیل و ... میخواهند در یمن مستقر شوند و یمن را تحت سلطه خود بگیرند زیرا ثروت عظیم در زیر خاک یمن پنهان است و منابع نفتی فراوان دارد و یکی از ثروتمند ترین کشور می باشد.

رحیم پور ازغدی در ادامه گفت: اغلب کسانی که در یمن مقاومت می کنند و جریان را اداره می کنند جوانان یمنی هستند که زیر 40 سال دارند اما توانسته اند 4 سال مقاومت کنند و مقاومت آنها چیزی شبیه معجزه است. ملت یمن رهبری جوان و انقلابی و محکم دارند که تمام قد از آرمان های انقلاب یمن دفاع می کند و با وجود همه مشکلات و شرایطی که در یمن وجود دارد اعلام آمادگی کرده که در جریان مقاومت حضور داشته باشد و جالب تر این است که با وجود شرایط داخلی، یمنی ها برای دفاع از حریم ولایت در سوریه حضور داشتند. آنها وسط جنگ دولت تشکیل داده اند در شرایطی که در محاصره و تحریم هستند مقاومت می کنند. تحریم واقعی در یمن است نه اینجا که ماشین های آنچنانی به روز وارد کشور می شوند و انواع و اقسام لوازم آرایشی روز در باز موجود است.

وی تصریح کرد: کشور عربستان روی ملت یمن اصلا حساب باز نکرده بود و اعلام کرد که یک هفته ای یمن را شکست خواهد داد اما با گذشت چند سال هنوز نتوانسته مردم یمن را مغلوب خود کند، در واقع عربستان از مقاومت مردم یمن شکست خورد زیرا به شدت دچار کمبود بودجه در بخش تولیداتی داخلی شده است و میلیارد ها دلار بدهی دارد، حجم ذخایر آل سعود در اثر مقاومت مردم یمن به زیر نصف رسیده است، با اینکه عربستان از لحاظ تجهیزات نظامی سومین کشور بعد از آمریکا و چین است اما 3 استان جنوبی عربستان در دست نیرو های یمن است و الان به این باور رسیده اند که یک حزب الله دیگر و چه بسا قوی تر از حزب الله لبنان در یمن تشکیل شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیام گفت: امروز بسیاری از جوانان یمنی را به عنوان بورسیه به کشور های اروپایی و آمریکا می برند تا به آنها آموزش های فرهنگی بدهند و آنها را در غالب ان جی او در کشور یمن فعال کنند. امروز آمریکا سعی دارد گروه های همجنسبازی در یمن فعال کنند و برای آینده یمن تصمیماتی را برنامه ریزی کنند زیرا نتوانسته اند در جنگ با یمن پیروز شوند و آنجا تصرف کنند می خواهند جنگ فرهنگی را در یمن آغاز کنند.

انتهای پیام

 

 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: