2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
شیرین‌کاری‌های بی‌پایان‌ پرزیدنت ترامپ
کد مطلب: ١١٤٨٥ تاریخ انتشار: ١١ دي ١٣٩٧ - ١٨:٠٧ تعداد بازدید: 65
صفحه نخست » عمومی » یادداشت
شراره های شررخان؛
شیرین‌کاری‌های بی‌پایان‌ پرزیدنت ترامپ

اتفاقات عجیب و غریبی در حال وقوع است. اتفاقاتی غیرمعمول که هرچند موجب عدم درک و سردرگمی از سیاست‌های اخیر آمریکا شده ولی در کنارش باعث خنده و تفریح هم بوده است.

به گزارش بخش طنز خبرگزاری عتبات، اتفاقات عجیب و غریبی در حال وقوع است. اتفاقاتی غیرمعمول که هرچند موجب عدم درک و سردرگمی از سیاست‌های اخیر آمریکا شده ولی در کنارش باعث خنده و تفریح هم بوده است.
 
طی دو سه سال اخیر سیاست‌های نوآورانه‌ آمریکا در عرصه بین‌المللی، سیاستمداران و حتی خودِ آمریکایی‌ها را متعجب و سردرگم کرده است. سیاست‌هایی چنان هردم‌بیلی و گاهی چرت و پرت که تا به امروز هم نه از طرف آمریکا نه هیچ کشور دیگری رخ نداده است. نکته مهم این است که جدا از عجیب بودن این عملکردها، کشورهای دیگر و ما هیچ برداشتی از این سیاست‌های شبیه رفتار خاله و خانباجی‌ها نداریم. در کل هم همین عدم شناخت و درک صحیح از این رفتارها موجب ناآگاهی همه شده است. حال آنکه برخی سیاست‌های جدید آمریکا چنان غیرقابل پیش‌بینی و نامتعارف است که گاهی آدم را می‌ترساند. یعنی ممکن است با این تغییر موضع بتوانند برای اولین بار یک پاتک ناجور و غیرقابل پیش‌بینی به ما بزند و حال ما را بگیرد؟ هرچند به سایز و قیف... آمریکا غافل‌گیر کردن و رکب زدن نخورده و نمی‌خورد.
 
گرچه این مدل غریب سیاسی از آغاز بشریت تا به حال هیچ وقت در تاریخ کهن و یکی دو قرنی آمریکا دیده نشده است. (لطفاً تعبیر آغاز بشریت و تاریخ کهن را مسخره نکنید. دو سه قرن پیش عمده اهالی کشور فعلی آمریکا آدم‌هایی لات و مهاجرانی جنایت‌کار و وحشی و دور از آدمیزاد بودند که از اروپا رانده شده بودند. پس تا وقتی بویی از انسانیت بردند و قاطی آمیزاد و بشر متمدن شدند مدت‌ها طول کشید. لیکن ما تاریخ آغاز بشریت در کشور آمریکا را از همان یکی دو قرن پیش حساب کردیم.)
 
اگر بخواهیم به تاریخ دقیق تغییر موضع سیاست آمریکا اشاره کنیم، باید حدود آن را اعلام کاندیداتوری دونالد ترامپ تاجر و دلال‌ مضحک و مشهور برای ریاست جمهوری آمریکا بدانیم.
 اول از همه با ورود او به عرصه سیاست حزب جمهوری خواهان ما با نوعی برخورد کمدی و لودگی سیاسی در این کشور روبرو شدیم. هرچند به اعتقاد ۹۹ درصد سیاستمداران جهان این حرکت برای ایجاد طنز و شادمانی در فضای خشک سیاسی آمریکا بوده است. حتی عده‌ای اعتقاد داشتند برای کشیدن مردم پای صندوق‌های رأی، قرار است از تأثیرگذاری دیالوگ‌ها و حرف‌های خنده‌دار و شیرین‌عقل بودن دونالد ترامپ استفاده کنند. 
 
اما این سیاست‌ها وقتی جدی شد که ترامپ کاندید اصلی جمهوری خواهان شد. بعد هم با همین چرت و پرت‌ها و اراجیف صد من یک غاز، شوخی شوخی به عنوان رئیس جمهور آمریکا رأی آورد و ترس و وحشت جهان را فرا گرفت.
 
حالا هم هر روز رفتارها و قانون‌های چرند و پرند تحویل مردم کشورش و جهان می‌دهد. همین چند وقت پیش سرزده این همه راه کوبید آمد عراق تا دو سه ساعت به ارتش بیکار و علاف آمریکا در عراق روحیه بدهد. بعد از هیچ عملکرد مفید هم با همه ارتش عکس یادگاری گرفت. مهم‌تر از همه اینکه با کادر سِری نیروی دریایی آمریکا عکس یادگاری گرفت و در توییترش منتشر کرد. همه دنیا سردرگم ماندند که آیا این بنده خدا عقل درست و حسابی ندارد که هویت نیروهای سری ارتش خودشان را فاش می‌کند یا برای رد گم کردن و گیج کردن ما دارد خودش را به خل و چل بودن می‌زند. شاید هم این افراد همه سیاه لشکر و سرباز صفر بوده‌اند و ما که این همه مسخره کردیم، خودمان مسخره شده بودیم؟!
 
 در هر صورت از طرح دیوارکشی هزاران کیلومتر از مرزهای کشورش گرفته تا تهدید کردن همه کشورها به جنگ در کارنامه فعالیت‌های نامزدی و ریاست جمهوری اوست. حرف‌ها و رفتارهای احمقانه و تهمت‌های بچگانه‌ای که در قوطی هیچ عطاری نیست، از دیگر دستاوردهای این بزرگمرد عرصه سیاست بوده و هست.
 
اما برای خودم کمی عجیب است که پرزیدنت دونالد چطور چند دهه است کچلی و کلاه گیس بودن موهایش را پنهان کرده‌، اما درک آن را ندارد که یک عکس خصوصی و مرتبط به امنیت ملی کشورش را نباید به اشتراک بگذارد!؟
 
حداقل از ابتدای تاریخ کهن آمریکا همیشه رئیس جمهورهایشان سیاست آبروداری، عاقل جلوه دادن و آدم حسابی بودن را پیش می‌گرفتند. هر کثافت‌کاری و گنده‌کاری هم که از آن‌ها لو می‌رفت با کمک کاخ سفید و رسانه‌ها لاپوشانی می‌کردند.
 
مثلاً این طور که در تاریخ ثبت شده یکی از اولین رئیس جمهورهایشان خیلی نژادپرست بوده است. او با تجارت برده‌داری و سواستفاده از سیاهپوستان آفریقایی‌تبار برای خود مال و ثروتی به دست آورده بود. اما همیشه خودش را مخالف نژادپرستی معرفی می‌کرده و سخنرانی‌های پرشور در این مورد انجام می‌داده است. یا مثلاً خیلی از رئیس جمهورهای آمریکا در مواردی که مربوط به شهوت‌رانی و هرزگی جنسی بود، ید طولائی داشتند. اما همیشه از درآمدن بوی گند این کار با حمایت ساز‌مان‌های امنیتی و قضایی جلوگیری می‌کردند.
 
البته شاید این رئیس جمهور...
 
 
انتهای پیام
 
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: