2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
نتانیاهو «به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان» را خواستار شد
کد مطلب: ١١٨٥٩ تاریخ انتشار: ١٦ دي ١٣٩٧ - ٢١:٥٨ تعداد بازدید: 29
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
در دیدار با بولتون
نتانیاهو «به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان» را خواستار شد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با مشاور امنیت ملی آمریکا گفت کشورهای جهان باید حاکمیت تل‌آویو بر جولان را به رسمیت بشناسند.

به گزارش خبرگزاری عتبات، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب بلندی‌های «جولان» را برای این رژیم بسیار مهم توصیف کرد و از کشورهای جهان خواست حاکمیت تل‌آویو بر این اراضی اشغالی را به رسمیت بشناسند.
 
نتانیاهو که در قدس اشغالی در نشست خبری مشترک با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا صحبت می‌کرد، ابتدا از واشنگتن به دلیل «حمایت فوق‌العاده از اسرائیل»، «خروج از توافق خطرناک هسته‌ای با ایران و احیای تحریم‌ها»، «حمایت از اسرائیل در مجامع بین‌المللی»، «انتقال سفارت به اورشلیم (قدس)» و «تأکید بر حق دفاع اسرائیل برای دفاع که ما مداوم از آن استفاده می‌کنیم»، تشکر کرد.
 
وی افزود: «مهم است که پشتیبانی دوست و متحد خود، ایالات متحده را داشته باشیم.»
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس با بیان اینکه منطقه جولان برای تل‌آویو بسیار مهم است و قصد دارد فردا بولتون را به این منطقه ببرد، گفت «همه کشورها باید حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت بشناسند.»
 
«باراک راوید» خبرنگار کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه نوشته است که نتانیاهو در دیدار با بولتون رسما از آمریکا خواسته جولان را به عنوان «بخشی از اسرائیل»، به رسمیت بشناسد.
 
رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ در جریان جنگ ۶ روزه با کشورهای عربی بلندی‌های جولان را به اشغال خود درآورده و از آن زمان همچنان در این منطقه راهبردی حضور دارد. با وجود غیرقانونی بودن این حضور، تل‌آویو تأکید دارد که از این منطقه عقب‌نشینی نمی‌کند.
 
منبع: فارس
 
 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: