2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
اسد: خطرهایی جهان عرب را تهدید می کند
کد مطلب: ١١٩٢٦ تاریخ انتشار: ١٧ دي ١٣٩٧ - ٢٢:٢٥ تعداد بازدید: 23
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
اسد: خطرهایی جهان عرب را تهدید می کند


رئیس جمهوری سوریه نسبت به خطرهای موجود علیه جهان عرب هشدار داد و نقش نهادهای مردمی را در آگاه سازی جوامع و مصون نگه داشتن آن برابر خطرها و توطئه ها، مهم دانست.

به گزارش خبرگزاری عتبات ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بشار اسد در دیدار با هیاتی از انجمن وکلای عرب به ریاست ناصر حمود الکریوین دبیرکل این انجمن، بر نقش سازمان ها و اتحادیه های مردمی در مصونیت و آگاه سازی جوامع عربی به ویژه برابر توطئه ها و خطرهای موجود تاکید کرد.
 
وی گفت که در حال حاضر تلاش هایی برای محو هویت و لطمه زدن به فرهنگ ملت های عرب به منظور تضعیف و تزلزل خودباوری آنها در دفاع از حقوق شان، صورت می گیرد.
 
رئیس جمهوری سوریه افزود: مشکلاتی که کشورهای عربی از آن رنج می برند، یکسان اما شکل آن متفاوت است. 
 
وی خاطرنشان کرد که گام اول برای برطرف ساختن این مشکلات، گفت وگو و شفافیت است، زیرا نبود گفت وگو، به مرور زمان باعث انباشته شدن مشکلات می شود.
 
در دیدار این هیات با اسد اوضاع کشورهای عربی و راه های برون رفت از مشکلات و بحران های موجود، بررسی شد.
 
اعضای هیات نیز بر عزم انجمن وکلای عرب برای ایفای نقشی فعال به منظور بالا بردن سطح آگاهی ملت های عرب تاکید و خاطرنشان کردند که مرحله آینده خطرناک تر خواهد بود و غرب برای پیشبرد طرح های خود از ابزارهای جدیدی استفاده خواهد کرد.
 
این هیات همچنین پایداری رهبری، ملت و ارتش سوریه را ستود و بر مواضع خود مبنی بر حمایت از عادی سازی روابط بین سوریه و کشورهای عربی تاکید کرد.
 
اعضای این هیات اعلام کردند که سوریه به دلیل پایبندی به اصول ملی و عربی و در صدر آنها آرمان فلسطین، هدف قرار گرفته است.
 
منبع: ایرنا
 
انتهای پیام
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: