2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
نابودی شاه با وحدت و همدلی ملت ایران محقق شد/ قیام ۱۹ دی آرزوی نظام اسلامی را محقق کرد
کد مطلب: ١١٩٦٨ تاریخ انتشار: ١٩ دي ١٣٩٧ - ١٢:٢٥ تعداد بازدید: 22
صفحه نخست » عمومی » سایر اخبار
نابودی شاه با وحدت و همدلی ملت ایران محقق شد/ قیام ۱۹ دی آرزوی نظام اسلامی را محقق کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این موضوع برای دنیا قابل‌باور نبود که رژیم شاه ساقط شود اما در سایه وحدت و یگانگی این موضوع اتفاق افتاد، گفت: قیام ۱۹ دی آرزوی نظام اسلامی را محقق کرد.

به گزارش خبرگزاری عتبات ازقم، آیت‌الله علی ملکوتی با اشاره به فرارسیدن سال روز قیام 19 دی اظهار داشت: روز 19 دی‌ماه سال 56 پس از مقاله‌ای که در روزنامه اطلاعات توسط رشیدی مطلق به چاپ رسید طلاب و روحانیون و مردم علیه رژیم شاه به پا خواستند.

وی افزود: قیام خونین 19 دی حرکت مردمی بود، در این روز درگیری با رژیم شاه شدت پیدا کرد و در میدان شهدای قم تیراندازی شد و طلاب به دیدار مراجع و علما رفتند و مراجع در حمایت از این حرکت حمایت کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: 40 روز پس‌ازاین واقعه مراسم اربعین‌ قیام مردم قم در سراسر کشور برگزار شد و مردم به دعوت امام خمینی (ره) لبیک گفتند و ظالم و دست‌نشانده پهلوی را نابود کردند.

استاد حوزه علمیه بابیان اینکه ملت ایران قیام 19 دی‌ماه آرزوی نظام اسلامی را محقق کرد، ادامه داد: قیام خونین 19 دی حرکتی بود که سبب شد نظامی که 2500 سال ریشه داشت و موردتوجه آمریکا بود از بین برود.

انتهای پیام

منبع: تسنیم

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: