2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
تلاش یک جریان نفوذی برای تصویب قانون افزایش سن ازدواج/ برنامه دشمن برای ترویج فساد و فحشا در جامعه/ ارائه آمار کذب برای سیاه‌نمایی علیه ازدواج در سنین مناسب
کد مطلب: ١٢٠١١ تاریخ انتشار: ٢٠ دي ١٣٩٧ - ١٦:٢٣ تعداد بازدید: 22
صفحه نخست » عمومی » اخبار برگزیده
یک کارشناس مسائل خانواده:
تلاش یک جریان نفوذی برای تصویب قانون افزایش سن ازدواج/ برنامه دشمن برای ترویج فساد و فحشا در جامعه/ ارائه آمار کذب برای سیاه‌نمایی علیه ازدواج در سنین مناسب

مسئول سازمان بسیج جامعه زنان گفت: یک جریان نفوذی و داخلی نیز در تلاش است تا با سیاه نمایی، ازدواج در سنین مناسب و یا به عبارت خودشان در سنین پایین را یک امر اشتباه و پرخطر نشان دهند و در این راه دست به ارائه آماری کذب از ازدواج های ناموفق در سنین پایین می زنند.

مینو اصلانی مسئول سازمان بسیج جامعه زنان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری عتبات، به اهمیت مسئله ازدواج در جامعه اشاره کرد و گفت: از جمله دغدغه های یک خانواده اصیل و بافرهنگ ایرانی، ازدواج فرزند است که همواره به دنبال این هستند که این اتفاق مهم برای فرزندانشان به موقع و با موفقیت رقم بخورد.
 
وی با بیان اینکه در شرایط کنونی این دغدغه به یک نگرانی برای خانواده ها تبدیل شده است، افزود: متأسفانه با توجه به چالش هایی که اقتصاد کشور با آنها مواجه شده است و شرایط نامطلوب معیشتی که عموم مردم با آن روبرو هستند، شروع یک زندگی مشترک برای جوانان تا حدودی سخت شده و این موضوع تأثیر چشمگیری در بالارفتن سن ازدواج در کشور داشته است، این در حالی است که بر اساس قوانین، چند وزارتخانه و دستگاه دولتی موظف‌اند برای تسهیل در امر ازدواج جوانان اقدامات کاربردی در برنامه های خود داشته باشند.
 
این کارشناس مسائل خانواده ادامه داد: در چنین شرایطی یک جریان نفوذی و داخلی نیز در تلاش است تا با سیاه نمایی، ازدواج در سنین مناسب و یا به عبارت خودشان در سنین پایین را یک امر اشتباه و پرخطر نشان دهند و در این راه دست به ارائه آماری کذب از ازدواج های ناموفق در سنین پایین می زنند.
 
وی اظهار داشت: گاها حتی دیده می شود برخی مسئولین نیز به جای آنکه تسهیل گری ازدواج را دنبال کنند، به دنبال تصویب قوانینی هستند که سن ازدواج را افزایش دهند! این در حالی است که نظام آموزشی کشور به تدریج سن آموزش های جنسی را نیز کاهش داده است تا جایی که امروز در بسیاری از مهدهای کودک شاهد آموزش رفتارهای جنسی به کودکان هستیم.
 
اصلانی تصریح کرد: وقتی سن بلوغ جنسی پایین بیاید و از طرفی سن ازدواج هم افزایش یابد، لاجرم آنچه که اتفاق می‌افتد رواج فساد و فحشا در جامعه است، چراکه نیازهای جنسی جوانان برانگیخته شده و شرایط ازدواج را ندارند.
 
مسئول سازمان بسیج جامعه زنان خاطرنشان کرد: جریانی که به دنبال افزایش سن ازدواج در کشور هستند معمولا از آمارهایی کذب استفاده می کنند تا افکار عمومی را با خود همراه سازند. بخشی از این آمارها مربوط به پدیده زشت فروش دختران در مناطق محروم کشور است که تعدادشان بسیار کم است و ما اصلا این موارد را ازدواج نمی دانیم اما آنها از این اقدامات به عنوان ازدواج های ناموفق در سنین پایین استناد می کنند.
 
وی در پایان با تأکید بر اینکه ازدواج یک سنت حسنه در دین اسلام است، گفت: ازدواج یکی از سنت های حسنه دین اسلام است و ائمه اطهار(ع) تأکید ویژه ای بر آن داشته اند، اما با فضاسازی هایی که در داخل کشور علیه این موضوع صورت گرفته است، متأسفانه امروز بسیاری از کارشناسان حتی جرأت بیان آیات و روایات متعدد پیرامون ازدواج را ندارند.
 
انتهای پیام
 
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: