2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
دومین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی برگزار شد
کد مطلب: ٨٦٦٨ تاریخ انتشار: ٢٦ دي ١٣٩٦ - ١٠:١٢ تعداد بازدید: 9600
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
دومین نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی برگزار شد

«حسین ذوالفقاری» رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با یادآوری اینکه در روند برگزاری مراسم اربعین سال جاری‌ نقاط قوت زیادی وجود داشت، گفت :مشکلاتی هم بوجود آمد که باید با بررسی های لازم و تمرکز بر روی آنها، این اشکالات برای سال آینده برطرف شود.

 

به گزارش خبرگزاری عتبات به نقل از ایرنا، ذوالفقاری در دومین جلسه ستاد مرکزی اربعین سال 1397 که دوشنبه شب در وزارت کشور برگزار شد، گفت: ارزیابی مسئولان ایران و عراق از برگزاری مراسم اربعین 96 این بود که این مراسم به خوبی برگزار شد. البته برای بهتر برگزار کردن مراسم اربعین سال آینده باید نقاط ضعف و قوت مراسم امسال به دقت شناسایی شود.
وی افزود: ما باید بر اشکالات متمرکز شویم تا برای سال آینده رفع شود. همچنین باید بررسی کنیم که در توافق با عراق درخصوص مراسم اربعین، چه اصلاحاتی باید انجام شود تا این موارد را جمع بندی و دنبال کنیم.
«شهریار حیدری» مدیر کل امور مرزی وزارت کشور همچنین با ارائه گزارشی از مراسم اربعین حسینی در سال 96 تصریح کرد: دستاوردهای ستاد مرکزی اربعین با همکاری و هماهنگی همه مسئولان ذی ربط و اجرایی کردن دقیق تصمیمات ستاد بدست آمده است.
وی یادآورشد: ممانعت از خروج افراد فاقد ویزا، برخورد با جعل ویزا، تامین امنیت زائران، تبدیل دلار به ریال به عنوان ارز مورد استفاده در صدور ویزا، صدور ویزای انفرادی، تامین زیرساخت های لازم، هماهنگی با طرف عراقی، وحدت رویه در ارائه خدمات رفاهی و درمانی بخشی از مهم ترین دستاوردها و نقاط قوت ستاد مرکزی اربعین بوده است.
مدیر کل امور مرزی به نقاط ضعف مراسم اربعین اشاره کرد و ادامه داد: پیشنهادات ما برای برگزاری بهتر مراسم اربعین در سال آینده شامل مواردی همچون ادامه تکمیل زیرساخت ها، تغییر رویکرد اطلاع رسانی، فراهم کردن زمینه مدیریت غیرمتمرکز، بسترسازی در جهت اجرای اصل مردم محور شدن اربعین، برگزاری همایش بین المللی اربعین، تبیین وظایف دستگاه های حاکمیتی و غیرحاکمیتی، عضویت اعضای جدید در شورای راهبردی، پیگیری نشست دو جانبه با عراق و چهارجانبه با عراق، افغانستان و پاکستان، بازگشایی مرز خسروی و چیلات، استمرار صدور ویزای انفرادی، بازنگری در ارائه خدمات درمانی و بیمه و ایجاد توقف گاه های مناسب می شود.
نمایندگان وزارت کشور، هلال احمر، سازمان راهداری، صداوسیما، بعثه مقام معظم رهبری، نیروی انتظامی، استاندار کرمانشاه، وزارت اطلاعات، ستاد بازسازی عتبات نیز نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای رفع اشکالات و تقویت نقاط قوت مراسم اربعین بیان کردند.
همچنین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین بر لزوم پیگیری پیشنهادات ارائه شده همچون بازگشایی مرز چیلات و خسروی از هم اکنون، جمع آوری پیشنهادات برای اصلاح توافق با عراق در زمینه اربعین، ایجاد تمهیدات برای برگزاری همایش بین المللی اربعین، ارائه برنامه کمیته زیرساخت برای تکمیل زیرساخت ها، اصلاح ساختار ستاد اربعین و راه اندازی ستادهای شهرستانی، طراحی مدل بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی زائران و پرهیز از موازی کاری دستگاه ها تاکید کرد.

انتهای پیام /*
 
منبع: ایرنا
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: