2018 August 19 - يکشنبه 28 مرداد 1397
حج محلی برای تجلی وحدت مسلمانان است/ اختلافات سیاسی را کنار بگذارید
کد مطلب: ٨٧٤٤ تاریخ انتشار: ٢٧ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٥٤ تعداد بازدید: 886
صفحه نخست » عمومی » سایر اخبار
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:
حج محلی برای تجلی وحدت مسلمانان است/ اختلافات سیاسی را کنار بگذارید

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه اختلافات سیاسی نباید در حج مطرح شود، گفت: حج محلی برای ایجاد وحدت بین مسلمانان است پس مواظب باشید در دام دشمن نیفتید.

به گزارشخبرگزاری عتبات : حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در مراسم بدرقه اولین گروه زائران حج تمتع 97 با تبریک دهه کرامت اظهار داشت: امروز عطر معنویت حج در فضای کشور کاملاً محسوس است و با اولین پرواز حجاج بار دیگر موجی از معنویت حج را در سطح کشور مشاهده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بیش از یک سال است که مجموعه‌ای در حال خدمت هستند تا تدارک حج را ببینند، خاطرنشان کرد: تمامی خدمتگزاران حج با عشق و اخلاص انجام وظیفه می‌کنند تا رضایت زائران را فراهم آوردند.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه شرایط امروز جهان اسلام بسیار حساس و خطرناک است، گفت: زائران باید حساسیت زمان و مکان را درک کرده و به توصیه امام صادق (ع) توجه کنند که فرمودند زینت کشور و اهل بیت باشید.

وی با بیان اینکه حجاج چه با همسفران و چه عموم مسلمانان باید به گونه‌ای باشند که افتخاری برای کشور به شمار روند، تصریح کرد: اختلافات سیاسی نباید در حج متجلی شود؛ چرا که آنجا جای تفرقه نیست بلکه محلی برای وحدت است بنابراین زائران باید تلاش کنند در دام و توطئه دشمنان نیفتند.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه سفر حج علی رغم تلاش‌های صورت گرفته با دشواری‌هایی همراه است گفت: بر اساس روایت اگر می‌خواهید از معنویت حج بهره ببرید باید صبر را در این سفر تمرین کنید. جمعیتی حدودی 86 هزار نفر در یک زمان معین زندگی اعزام شده و جمعی دارند بنابراین باید با صبر و اخلاق خوش موجب شادمانی همسفران شوید. در روایت داریم که خشم و زبان خود را کنترل کنید تا مشمول عنایات الهی قرار گیرید.

پایان پیام

منبع:فارس نیوز

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: