2018 December 15 - شنبه 24 آذر 1397
تزئین حرم مطهر رضوی با 200000 شاخه گل در دهه کرامت
کد مطلب: ٨٧٨١ تاریخ انتشار: ٣١ تير ١٣٩٧ - ١١:١٨ تعداد بازدید: 449
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
تزئین حرم مطهر رضوی با 200000 شاخه گل در دهه کرامت

حرم مطهر امام رضا(ع) در ایام دهه کرامت با 200000 شاخه گل توسط واقفان و گل‌فروشان سراسر کشور تزئین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری عتبات؛ همزمان با ایام دهه کرامت 210 هزار متر مربع از صحن‌ها، بست‌ها و دالان‌های حرم رضوی به همراه 30 هزار متر مربع از روق‌ها جهت استفاده زائران امام هشتم با فرش پوشیده می‌شود و در این زمینه بیش از 500 نفر از خادمان در بخش خدمات فرش آستان قدس رضوی در سه شیفت کاری فعالیت دارند که در پایان هر مراسم این خدمتگذاران فرش‌‌های پهن شده را نظافت، غبارروبی و جمع‌آوری می‌‌کنند.

در طول سال بالغ بر 50 هزار متر مربع فرش ماشینی نو توسط آستان قدس خریداری و 4 هزار متر مربع فرش دستباف نیز تولید می‌شود که این فرش‌ها با تشخیص کارشناسان نظارت این حوزه و در بازه زمانی مشخص از رده خارج می‌شوند.

بنابر این گزارش گل‌آرایی حرم نورانی امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های آستان در ایام خاص خصوصاً در دهه کرامت است که در این ایام حرم رضوی با بیش از 200 هزار شاخه گل پوشیده می‌شود. البته این گل‌ها توسط واقفان و تولیدکنندگان گل از سراسر ایران برای زیباسازی صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر رضوی وقف و استفاده می‌شود. کار نصب گل‌ها هم توسط خود واقفان انجام می‌شود و طبق برنامه ریزی که آستان برای آنها انجام می‌دهد این عزیزان طی دهه کرامت با حضور در مشهد به گل‌آرایی و تزئین آستان قدس می‌پردازند.

نظافت، غبار‌روبی و عطر افشانی حرم مطهر از دیگر برنامه‌های روزانه است که این برنامه‌ها در ایام دهه کرامت با حجم بسیار بیشتری توسط خادمان آستان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگذاری فارس

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: