2018 December 15 - شنبه 24 آذر 1397
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، شفاف نبودن سیاست ارزی درماه‌های اخیر را علت تاخیر در نام‌نویسی اعلام کرد وگفت: طبق توافق سازمان حج و زیارت با بانک‌های سامان و پاسارگاد ارز زیارتی دانشجویان به عتبات عالیات بر مبنای دینار خواهد بود اما هنوز قطعی نشده است.
کد مطلب: ٨٧٩٨ تاریخ انتشار: ٠٧ مرداد ١٣٩٧ - ١٥:٢٨ تعداد بازدید: 175
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
دانشجویان عتبات ارز زیارتی می‌گیرند
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، شفاف نبودن سیاست ارزی درماه‌های اخیر را علت تاخیر در نام‌نویسی اعلام کرد وگفت: طبق توافق سازمان حج و زیارت با بانک‌های سامان و پاسارگاد ارز زیارتی دانشجویان به عتبات عالیات بر مبنای دینار خواهد بود اما هنوز قطعی نشده است.

محمدرضا فقیهی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قرار است ۲۵۰ دینار به مسافران عتبات اختصاص یابد از آغاز نام نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از امروز (هفتم مرداد) تا ۱۴ ماه جاری خبر داد.

به گزارش عتبات نیوز: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان فزود: همانند دوره‌های پیشین، زوج‌های دانشجو، استادان و کارکنان دانشگاه و دانشجویان مجرد می‌توانند در این دوره نیز ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه روز ۱۵ مرداد ماه قرعه کشی و اولین اعزام به عتبات یک هفته بعد از آن انجام می‌شود، اظهار داشت: تا اول آبان ماه سال جاری اعزام کاروان های دانشجویی ادامه داشته و سه روز قبل از اربعین اعزام‌ها به پایان می‎رسد.

فقیهی با تاکید بر اینکه ۱۸۶ کاروان برای نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۱۶ کاروان هوایی و ۷۰ کاروان زمینی در این دوره به عتبات اعزام خواهند شد.

وی در ادامه میزان تسهیلات بانک ملت برای اعزام هوایی را ۲۰ میلیون ریال و اعزام زمینی را ۱۳ میلیون ریال اعلام و یادآوری کرد: طی سال گذشته در دو نوبت ۱۹۱ هزار نفر نام‌نویسی کردند که پس از قرعه کشی ۲۲ هزار و ۸۸۵ نفر در قالب ۶۳۰ کاروان اعزام شدند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه بیش از نیمی از اعزام ها مربوط به دو وزارتخانه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری بوده است، اظهار داشت: طی دوره گذشته ۶۲٫۲ درصد مجموع اعزامی‌ها برای اولین بار به عتبات مشرف شده بودند.

فقیهی با اشاره به توافق سازمان حج و زیارت با بانک مرکزی در این ارتباط افزود: نرخی برای ارز تخصیصی تعیین شده اما بالا نیست و امیدواریم ثابت بماند.

وی با بیان اینکه تلاش شده که روحانیون و مدیران مجرب و دانشگاهیان را برای کاروان‌های اعزامی انتخاب شوند، گفت: برای هشت هزار نفر برنامه ریزی شده که در صورت بازگشت حجاج و افزایش پروازها به عراق، ظرفیت افزایش می‌یابد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در دوره قبل ۱۵ میلیون ریال وام در اختیار دانشجویان قرار داده و این میزان وام را امسال نیز اعطا خواهد کرد، با دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت نیز در این ارتباط در حال مذاکره هستیم.

فقیهی با بیان اینکه استقبال دانشگاهیان زیاد است، تصریح کرد: با توجه به کمبود ظرفیت امکان اعزام همه ثبت نام کنندگان وجود ندارد.

وی در پایان این توضیح را نیز داد که تاریخ تعیین شده برای ثبت نام دانشجویان جهت اعزام به عتبات عالیات تمدید نمی‌شود.

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: