2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
رئیس شورای اجرایی حزب الله:
کد مطلب: ٨٨١٥ تاریخ انتشار: ٠٩ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٢١ تعداد بازدید: 203
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
رئیس شورای اجرایی حزب الله:

با حضور در سوریه از ورود جنگ به لبنان جلوگیری کردیم

به گزارش خبرگزاری عتبات نیوز:ـ حجت الاسلام سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت: قدرت یک مفهوم منحصر به شکست دیگران نیست بلکه قدرت در حزب الله در همه اقدامات آن نمایان است. حزب الله در پرتو عقب نشینی و پسرفت شخصیت های عربی و اسلامی و یأس جوامع عربی که همگان فلسطین را از یاد برده بودند، تاسیس شد.

وی افزود: برخی حاکمان عرب هر آنچه هم اکنون به صورت علنی اعلام می کنند را مخفی نگهداشته و اوج سرسپردگی و ذلت خود را به نمایش نمی گذاشتند. حزب الله از ابتدا هدف اصلی و استراتژیک خود یعنی مقاومت در برابر اشغالگران را ترسیم کرد.

این روحانی لبنانی تأکید کرد: ما از قدرت حزب الله محافظت کرده و دستاوردهای بزرگی نظیر آزادی در سال 2000 که آزادی برای همه لبنانی ها و امت اسلامی به شمار می آید را محقق کرد و سپس آزدی دومی را در سال 2006 بدست آورد.

وی با اشاره به اینکه با این قدرت توانستیم همه تلاش ها برای سرکوب مقاومت را ناکام سازیم، اظهار داشت: با این قدرت توانستیم در برابر وحشی هایی که با حمایت آمریکایی و عربی به منطقه آمده بود، بایستیم و به حمایت از سوریه بپردازیم و از مساله فلسطین محافظت کنیم.

حجت الاسلام صفی الدین سرنگونی معامله قرن را تنها با قدرت امکان پذیر خواند و تصریح کرد: اگر این قدرت را نداشتیم لبنان وجود نداشت و نمی توانستیم انتخابات برگزار کرده و به دنبال نفت و گاز باشیم.

وی ادامه داد: استراتژی قدرت که حزب الله بر آن اصرار دارد ملک انحصاری حزب الله نیست بلکه قدرت وطن به شمار می آید و این مساله دینی است که به آن ایمان داریم.

عضو ارشد حزب الله خاطرنشان ساخت: ما به سوریه رفتیم تا از لبنان دفاع کنیم و بر این اساس جنگ نیابتی را در پیش گرفتیم تا جنگ ها به سوی ما نیایند. یکی از مهمترین عناصر قدرت حزب الله اینست که از روز اول تاکنون هیچگاه به دنبال بها یا پست و مقامی در برابر این قدرت نبود.

وی افزود: استراتژی قدرت سبب می شود تا دولت واقعی در لبنان تشکیل گردد که هیچ فسادی در آن وجود نداشته باشد. قدرت واقعی در وطن به معنای همزیستی مشترک و تلاش برای دستیابی به اهداف یکپارچه به شمار می آید.

نایب رئیس شورای اجرایی حزب الله اراده قوی را سدی در برابر فساد توصیف کرد و گفت: لبنان امروزه به شدت به مدیریت سیاسی و اقتصادی و تصمیم گیری قاطع و شجاعانه و دولتی هوشیار در برابر چالش های خارجی و منطقه ای نیاز دارد
پایان پیام
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: