2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
مردم عراق همبستگی با ایران را ترند کردند
کد مطلب: ٨٨٤٧ تاریخ انتشار: ٢٠ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:٤٣ تعداد بازدید: 155
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
مردم عراق همبستگی با ایران را ترند کردند

عراقی در شبکه های مختلف اجتماعی با ترند کردن هشتگ هایی چون "#متضامن_مع_الشعب_الأیرانی" با مردم ایران اعلام همبستگی کردند.

به گزارش عتبات نیوز

صدها کاربر فضای مجازی درعراق در شبکه‌های مختلف اجتماعی همچون با هشتگ "العبادی_لایمثلنا"(العبادی نماینده ما نیست) به انتقاد از موضع اخیر نخست وزیر این کشور درباره اقدامات ضد ایرانی جدید ترامپ پرداختند.

این کاربران از روز چهارشنبه تاکنون با فعالیت بسیار گسترده و انتشار صدها فتوتیتر، عکس، فیلم و طرح های مختلف تصویری از مستشاران شهید ایران در جنگ با داعش در عراق تاکید کردند هیچ عاملی نمی تواند دو ملت ایران و عراق از یکدیگر جدا کند.

استفاده پر کاربرد از واژه "ناسپاسی" و تاکید بر این که ملت عراق ناسپاس نیست و قدر حمایت های جمهوری اسلامی در شرایط سخت از جمله مبارزه با داعش را می داند از دیگر محورهای فعالیت مجازی کاربران عراقی در چند روز اخیر است.

برخی کاربران عراقی به رغم عدم آشنایی کافی با زبان فارسی سعی کرده اند با استفاده از ماشین های ترجمه، اعلام همبستگی خود را به زبان فارسی نه چندان کامل انجام دهند.

این که دولت عراق باید در مقابل تحریم‌های آمریکا از ایران حمایت کند از دیگر مواردی است که فعالان فضای مجازی بر آن تاکید دارند.

این درحالی است که روند انتشار بیانیه های اعلام همبستگی با جمهوری اسلامی ایران از سوی شخصیت ها، تشکل ها و گروههای مختلف دینی، اجتماعی و عشائری همچنان ادامه دارد.

منبع:ابنا

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: