2019 January 18 - جمعه 28 دي 1397
مفتی اهل سنت عراق: من نخستین مدافع ایران خواهم بود
کد مطلب: ٨٨٥٦ تاریخ انتشار: ٢٠ مرداد ١٣٩٧ - ١٠:٣٣ تعداد بازدید: 168
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
مفتی اهل سنت عراق: من نخستین مدافع ایران خواهم بود

شیخ "مهدی الصمیدعی" عالم برجسته و پر نفوذ اهل سنت عراق در خطبه های نمازجمعه مسجد "ام الطبول" در پایتخت عراق ضمن انتقاد از مواضع اخیر حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور، بر ایستادگی دولت و ملت عراق در کنار مردم و دولت ایران و قدرشناسی از جمهوری اسلامی برای کمک به این کشور در مبارزه با داعش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری عتبات شیخ "مهدی الصمیدعی" عالم برجسته و پر نفوذ اهل سنت عراق در خطبه های نمازجمعه مسجد "ام الطبول" در پایتخت عراق ضمن انتقاد از مواضع اخیر حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور، بر ایستادگی دولت و ملت عراق در کنار مردم و دولت ایران و قدرشناسی از جمهوری اسلامی برای کمک به این کشور در مبارزه با داعش تاکید کرد.

وی افزود: همانطور که شیخ الاسلام ما گفت وقتی یهود و نصاری برای نبرد با مسلمانان ایران حرکت کنند، هزاران نفر از اهالی شام برای دفاع از اصل اسلام به میدان می آیند، (من نیز می گویم که) خود نخستین فرد خواهم بود که برای دفاع از ایران به میدان می آیم.

مفتی اهل سنت عراق تصریح کرد: هرگز نخواهیم پذیرفت که عراق عرصه ای برای رنجاندن ملت های منطقه شود.

وی همچنین از کسانی که در عراق و جهان عرب در برابر فشارهای جدید آمریکا علیه ایران و کشورهای منطقه سکوت کرده اند بشدت انتقاد کرد.

شیخ الصمیدعی بارها در میان سخنانش با لحن هشدار گونه گفت که امیدوارم این پیام به اهلش برسد.

گفتنی است امامان و خطیبان جمعه عراق در شهرهای مختلف در خطبه های نماز ضمن انتقاد از اظهارات حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور درخصوص اجرای تحریم های ضد ایرانی، بر همبستگی عراق با ملت و دولت ایران تاکید کردند.
پایان پیام
منبع ابنا
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: