2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
برنامه‎ریزی برای رونمایی از تمبر اربعین/ راه‌اندازی ATM در مسیر زائران اربعین
کد مطلب: ٨٨٨٥ تاریخ انتشار: ٠٧ شهریور ١٣٩٧ - ١٤:٤٥ تعداد بازدید: 257
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
برنامه‎ریزی برای رونمایی از تمبر اربعین/ راه‌اندازی ATM در مسیر زائران اربعین

دستیار وزیر ارتباطات در امور ارتباطات مردمی از برنامه ریزی برای رونمایی از تمبر اربعین خبر داد و گفت: برای فرهنگسازی در حوزه اربعین ۲۵ فعالیت محتوایی آماده شده و برای رونمایی از تمبر اربعین نیز فراخوان داده شده است.

 

به گزارش خبرگزاری عتبات فرزاد نجات‎نیا، دستیار وزیر ارتباطات در امور ارتباطات مردمی در جلسه ارتقای فرهنگی مراسم و راهپیمایی اربعین، با اشاره به مصوبه ۶۴۹ شورای فرهنگ عمومی، گفت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون درباره آگاهی‌بخشی به زائران ۵ جلسه برگزار شده و برای برگزاری این مراسم تمهیداتی اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات، تمبر اربعین را به شورای تمبر ارجاع داده است اظهار کرد: در زمینه رونمایی از تمبر اربعین برنامه‌ریزی‌هایی انجام و فراخوانی داده شده است.

نجات نیا با بیان اینکه یکی از مشکلات زائران برقراری ارتباط تلفنی است خاطرنشان کرد: با اپراتور‌ها برای رفع این معضل در تعامل هستیم تا با فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی از طریق تعامل با اپراتور‌های عراقی این خدمات را به زائران ارایه دهیم.

دستیار وزیر ارتباطات در امور ارتباطات افزود: تاکنون ۲۵ فعالیت محتوایی آماده و برای جریان سازی فرهنگ اربعین انجام شده است.

در ادامه غیاثی، معاون مدیرکل دفتر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تاکید کرد: دولت در برگزاری مراسم اربعین باید نقش نظارتی داشته باشد، آگاهی‌بخشی و اطلاع رسانی به زائران نیز یکی دیگر از اهداف محسوب می‌شود.

آغ بیات، دبیر کمیته مناسبات ویژه وزارت ارتباطات نیز با اشاره به تشکیل کمیته‌ای در وزارت ارتباطات برای اپراتور‌های سیار و ثابت گفت: برای تامین زیرساخت‌های ارتباطی و خدمت رسانی به زائران با اپراتور‌ها مرتبط هستیم و موضوعات ارتباطی را از طریق کار جمعی پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه معضل مهم در ارایه خدمات، در کشور عراق است، افزود: با پیگیری‌های متعدد مباحث حاکمیتی در زمینه مکالمه فراهم شده است و در موضوع فضای مجازی صحبت‌هایی با کشور عراق صورت گرفته است و نیز نشستی با نماینده وزارت کشور عراق برگزار شد و در این زمینه توافق شده است.

همچنین حسین پور نماینده پست بانک به ایجاد ATM در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته این خدمات در مسیر راه زائران ایجاد شده است و امسال هم در برنامه قرار دارد.

وی نیز از دائر کردن دفاتر پستی سیار در نقاط مرزی خبر داد و افزود: در تلاش هستیم تا ویزا به موقع به دست زائران برسد.

در ادامه نمایندگانی از صداوسیما و اپراتور‌های ایرانسل و رایتل نقطه نظرات خود را درباره مراسم اربعین حسینی و ارایه خدمات به زائران ارایه کردند.
 
منبع ایکنا
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: