2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
پیوستن «زهیر» به کاروان امام حسین(ع)
کد مطلب: ٨٩٦٤ تاریخ انتشار: ١٥ شهریور ١٣٩٧ - ١٤:١٤ تعداد بازدید: 365
صفحه نخست » عمومی » آخرین اخبار
پیوستن «زهیر» به کاروان امام حسین(ع)

پیوستن «زهیر» به کاروان امام حسین(ع)
جمعی از یاران زهیر گفتند فرستاده حسین آمد و بر ما سلام کرد؛ بعد به زهیر بن قین گفت: امام تو را فرا خوانده، هر یک از ما غذاى در دست را انداختیم و کاملاً بى حرکت ماندیم. همسر وی گفت آیا فرزند رسول اللَّه تو را فرا خوانده و تو اجابت نمی کنی؟!

به گزارش خبرگذاری عتبات ، کاروان ابا عبدالله(ع) از زمانی که از اوایل ماه ذی الحجه به سوی کربلا حرکت کرد، همواره با ریزش ها و رویش هایی مواجه بود؛ زیرا اولین شرط همراهی با کاروان و دستیابی به لقای الهی، دوری از تعلقات دنیایی و گذشتن از جان بود آنجا که امامحسین(ع) در آغازین لحظات حرکت کاروان فرمود «هرکس قصد دارد نفس خویش را در راه ما قربانی کند و آماده ملاقات با خداست، با ما حرکت کند؛ مَنْ کَانَ فِینَا بَاذِلًا مُهْجَتَهُ مُوَطِّناً عَلَى لِقَاءِ اللَّهِ نَفْسَهُ فَلْیَرْحَلْ مَعَنَا».
افرادی از کاروان که این شرط امام(ع) را با جان و دل پذیرفتند، تا آخرین قطره خون با اباعبدالله(ع) همراهی کردند، اما آنان که این فرمایش حضرت را جدی نگرفتند، در منازل مختلف از کاروان جدا شدند. در بین کاروان امام حسین(ع) بودند افرادی که به طمع دستیابی به جایگاه های حکومتی و حتی برای گرفتن انتقام از بنی امیه و خالی کردن کینه های شخصی خود از این حکومت فاسق با امام همراه شدند، اما غافل از اینکه مسیر کاروانیان نه انتقام از دشمنان و نه دستیابی به حکومت ظاهری دنیوی بلکه مسیر آنان به سوی آسمانی تر شدن برای دستیابی به لقای خداوند بود؛ زیرا خداوند قرار بود خون ایشان را منشأ خیرات و برکات برای آیندگان و زدون حجاب های قطور ظلمانی قرار دهد.
لذا افرادی از کاروانیان که این پیام های آسمانی امام(ع) را دریافت کردند، بنا را بر همراهی نهادند و کسانی که از ابتدا توفیق حضور نداشتند، اما ظرفیت همراهی با امام عالم را داشتند، خداوند آن ها را به مرور وارد کاروان نور کرد. یکی از این افراد «زهیر بن قین» بود.
 منبع : جهان نیوز
انتهای پیام
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: