2018 November 21 - چهار شنبه 30 آبان 1397
عطر سیب با طعم نارضایتی
کد مطلب: ٨٩٩٧ تاریخ انتشار: ٢٠ شهریور ١٣٩٧ - ١١:٥٤ تعداد بازدید: 264
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
عطر سیب با طعم نارضایتی

گزارش از نمایشگاهی که انتظارها را برآورده نکرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات -مصطفی کجینی- با فرا رسیدن ماه محرم ، ماه عاشقی ، ماه عزای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین )ع(  هیئات شهر تهران جانی دوباره می گیرند و شور حسینی تمام شهر را فرا می گیرد .همه هیئت های شهر تهران در تلاش اند که حسینیه های خود را برای بر گزاری هر چه با شکوه تر عزای سید الشهدا، آماده کنند.

یکی از مکان هایی که هر ساله هیئات برای خرید وسایل و تجهیزات مورد نیازشان از پرچم و سیاهی گرفته  تا سیستم صوتی و لوازم آشپزخانه و مواد غذایی و ظروف یکبار مصرف  به آنجا می روند، نمایشگاه عطر سیب است .که برگزاری این نمایشگاه برای مصرف کننده وتولید کننده مزیت هایی دارد،چرا که موجب می شود هیئت های عزاداری بتوانند همه ی نیاز های خود را یک جا برطرف کنند و از طرفی هم فرصتی است برای تولیدکنندگان داخلی که بتوانند جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات خود را ارائه کنند.

اما نمایشگاه امسال که  شانزدهمین دوره آن در حال برگزاری است،حواشی بسیاری داشت. در ابتدا شایعاتی مبنی بر عدم برگزاری این نمایشگاه وجود داشت. تا اینکه بالاخره نمایشگاه برخلاف سال های گذشته بدون پوشش رسانه ای و بدون اطلاع شهردار افتتاح شد و اکنون با وجود این که چند روزی از شروع برپایی نمایشگاه می گذرد،خبری از استقبال سال های گذشته نیست و مسئولین هیئت ها بابت کنسل شدن بن توسط شهرداری گله مندند.

نمایشگاه در چهار سالن کتیبه و پرچم ، سیستم صوتی ، تجهیزات آشپزخانه و مواد غذایی برگزار می گردد. تولیدکنندگان داخلی از شهرهای مختلف در این نمایشگاه حضور دارند و از غرفه هایی که شهرداری به صورت رایگان و به آسانی در اختیار آن ها قرار داده است،راضی اند.اما به علت حذف بن ها و استقبال کمتر مردم که موجب فروش کمتر آن ها شده است،ناراضی اند.در سالن کتیبه و پرچم تنوع و کیفیت محصولات  بسیار بالا است و پرچم هایی با طرح های بسیار زیبا و فوق العاده که هر کدام منقش به یک ذکر است و جلوه ای ویژه به نمایشگاه داده است،وجود دارد.

در سالن سیستم های صوتی هم غرفه داران بهترین و کار آمد ترین دستگاه ها را به نمایش گذاشته اند و در کیفیت و قیمت با هم رقابت می کنند .

در سالن تجهیزات آشپزخانه هم هر آنچه که هیئت ها برای پخت و پز لازم دارند وجود دارد و دیگر لازم نیست به دنبال  چیزی خارج از نمایشگاه بروند.

اما در سالن مواد غذایی حواشی بیشتر از سالن های دیگر به چشم می خورد. عده ای از مردم به قیمت اجناس معترض اند و معتقدند که به جز گوشت و روغن،در بقیه موارد، کالاها قیمت هایشان چه بسا بیشتر از خارج نمایشگاه است.عده ای هم از کیفیت پایین حبوبات ناراضی اند و جمعی از مردم هم از صف طولانی گوشت که به خاطر تمام شدن آن در غرفه ها به وجود آمده است،از فرط خستگی روی زمین نشسته اند.

به هر صورت شانزدهمین نمایشگاه عطر سیب با همه کم و کاستی هایی که دارد به اتمام خواهد رسید اما ای کاش مسئولین مرتبط بیشتر به سخن حضرت امام (ره) توجه می کردند که فرمودند: (این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است) وتلاش خود را برای سهولت کار هیئت ها و بر گزاری هر چه با شکوه تر این دو ماه حسینی، دوچندان می کردند.نه اینکه کم کاری هایی در این زمینه صورت بگیرد،چرا که دین ما مدیون این شورحسینی است.

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: