2018 November 21 - چهار شنبه 30 آبان 1397
یمن در خون و آتش/آل سعود در یمن چه می کند؟
کد مطلب: ٩٠٣٧ تاریخ انتشار: ٢١ شهریور ١٣٩٧ - ١٦:٤١ تعداد بازدید: 341
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
یمن در خون و آتش/آل سعود در یمن چه می کند؟

با شروع ماه محرم، شیعیان کشورهای دیگر به دنبال هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری هستند، که دراین شور و شوق حسینی خبری غیرمنتظره از عراق به گوش می رسد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات ندا پیر کلخوران با شروع ماه محرم، شیعیان کشورهای دیگر به دنبال هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عزاداری هستند، که دراین شور و شوق حسینی خبری غیرمنتظره از عراق به گوش می رسد.

طی روز‌های گذشته دست‌های پیدا و پنهانی، قصد ایجاد کارشکنی  میان دو ملت  ایران و عراق را داشتند، عصر جمعه گذشته  تعدادی از معترضان در بصره در اقدامی خرابکارانه و مشکوک به کنسولگری ایران حمله کردند و ضمن آسیب رساندن به وسائل داخل این مکان دیپلماتیک، اقدام به آتش زدن کنسولگری ایران در این منطقه کردندودراین میان درگیری شدید میان  آل سعودی و یمن رخ می دهد که این اتفاقات از پنج شنبه گذشته هم  شدیدتر شد و هدف، زخمی کردن جبهه دوم مقاومت پس از حزب الله لبنان یعنی انصارالله یمن است تا  کشتار جمعی مردم یمن باعث نابودی شیعیان شوند.

*یمن در خون و آتش

امروز دریمن شاهد کربلایی دیگر هستیم وکودکان بی دفاعی که مدتها است که  به دلایلی ظالمانه مورد اذیت وآزار از جانب یزیدان زمانه قرار گرفته اند و مدعیان حقوق بشر سکوت کردند.

کشتار کودکان بی گناهی که فقط به جرم شیعه بودن به خاک و خون کشیده می شوند و یمنی که این روزها  بیشتر واقعه عاشورا را حس می کنند.

ابرقدرت هایی که بیشتر ازهمه ادعای حقوق بشر دارند ، اما خود درعرصه عمل به گونه ای دیگر رفتار می کنند.

سوالی که در اینجا مطرح میشود  نقش سازمان ملل در این میان و عاجز بودن آن کاملا نمایان و نشان دهنده ی این است که فقط به دنبال منافع خود هستند  تا حقوق بشری که خودش همیشه خواهان آن است.

حالا باید منتظر ماند و دید  آیا اتفاقات اخیر باعث کم رنگ شدن  رابطه ایران با کشورهای همسایه ی خود خواهد شد؟

البته دراین میان از توطئه های دشمن نیز نمی توان به آسانی گذشت واز سه رأس مثلث آمریکا، اسرائیل و آل سعود باید نگران بود.

نگرانی بعدی  این است آیا  آشوب های این روزهای جهان اسلام حضور میلیونی بزرگترین تجمع شیعیان جهان را به مخاطره  خواهد انداخت ؟

دشمنی که هرسال  به فکر این است که راهی پیدا کند تا باعث تفرقه بین مسلمان جهان شوند و اختلالی در برگزاری  هرچه باشکوه تر مراسم اربعین شوند  و با این جریاناتی که این روزها در بصره و یمن شاهد آن هستیم و کاملا مبرهن  است این توطئه به یاری خدا و ائمه با شکست  مواجه خواهد شد .

انتهای پیام

 

 

 

 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: