2018 December 14 - جمعه 23 آذر 1397
برگزاری بزرگداشت «ماه تاریخ اسلامی» در کانادا
کد مطلب: ٩٢٧٢ تاریخ انتشار: ١١ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٥٨ تعداد بازدید: 77
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
برگزاری بزرگداشت «ماه تاریخ اسلامی» در کانادا

ماه اکتبر که به عنوان ماه تاریخ اسلامی در این کشور در نظر گرفته شده است، شامل فعالیت های متعددی برای گسترش شناخت مردم از دین اسلام خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری عتبات ماه اکتبر در کشور کانادا به عنوان ماه «تاریخ اسلامی» در نظر گرفته شده و در این یک ماه مردم کانادا به شرکت در فعالیت های مختلف برای شناخت بهتر و افزایش آگاهی در خصوص دین اسلام دعوت شده اند.

«پابلو رودریگز» وزیر افتخاری میراث کانادایی و چند فرهنگی در کنفرانسی خبری اعلام کرد: امروز به عنوان آغاز ماه تاریخچه اسلام کانادایی در نظر گرفته می شود. این ماه که نخستین بار در سال 2007 توسط پارلمان کانادا به این عنوان نام گرفته است، فرصتی فوق العاده برای بزرگداشت جمعیت بزرگ مسلمانان در کشور و شناخت ارزش های دین اسلام و نقش آن ها در شکل گیری کشورمان می باشد.

وی افزود: مسلمانان کانادایی زندگی ما را غنی ساخته اند و برای شکوفایی و رشد کشور ما از طریق کسب دستاوردها در رشته های مختلف از جمله ادبیات، ریاضیات، علوم  مختلف، ورزش و هنر نقش قابل توجهی داشته اند.

این وزیر تصریح کرد: امسال ما سی امین سالگرد قانون چند فرهنگی را در کانادا بزرگ می داریم، که به ما اجازه می دهد این تنوع را ارزشمند بدانیم، و ما را متحد ساخته و ما را قوی می سازد.

وی خاطرنشان ساخت: من به عنوان وزیر میراث کانادایی و چند فرهنگی، از تمامی مردم کانادا دعوت می کنم تا ماه تاریخچه اسلامی را جشن بگیرند و دانش و درک شان  از را از میراث غنی جامعه مسلمانان و مشارکت ها و فعالیت هایی که آن ها در کشور داشته اند افزایش دهند.

گفتنی است در راستای این ماه، فعالیت های مختلفی در شهرهای گوناگون کانادا در نظر گرفته شده است که از جمله آن ها برنامه ها و طرح های ارائه شده برای دانشجویان و کارکنان هیات مدارس تورنتو می باشد.

لازم به ذکر است براساس آخرین آمارها، جامعه اسلامی رو به رشدترین جامعه دینی  در کانادا محسوب می شود.

در یک دهه گذشته جمعیت مسلمانان افزایش 82 درصدی داشته و از 579 هزار نفر در سال 2001 به بیش از 1 میلیون نفر در سال 2011 رسیده است. هم اکنون مسلمانان 3.2 % جمعیت کلی کانادا را به خود اختصاص داده اند.

منبع ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: