2018 December 14 - جمعه 23 آذر 1397
پیاده روی اربعین زیباترین نماد ولایت وزمینه ظهور امام زمان (عج) است
کد مطلب: ٩٣٨٥ تاریخ انتشار: ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٦:٢١ تعداد بازدید: 143
صفحه نخست » عمومی » اخبار برگزیده
درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری عتبات مطرح شد؛
پیاده روی اربعین زیباترین نماد ولایت وزمینه ظهور امام زمان (عج) است

معاون فرهنگی کمیته امداد خمینی استان تهران گفت:پیاده روی اربعین زیباترین نماد ولایت وزمینه ظهور امام زمان (عج) است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود مولائی معاون فرهنگی کمیته امداد خمینی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری عتبات اظهار داشت : کمیته امداد استان تهران تمام تلاش خود را برای اعزام ولی نعمتان ( مدد جویان ) کمیته امداد به پیاده روی ا ربعین حسینی انجام داده و ستادی تحت عنوان ستاد اربعین حسینی تشکیل شده که هماهنگی های لازم را با ستاد اربعین کشور و همچنین خیرین و حامیان برای  جمع آوری کمک های نقدی و بسته های فرهنگی برای زائران اباعبدالله الحسین (ع) در پیاده روی اربعین حسینی در سطح استان تهران انجام شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد خمینی استان تهران گفت:کمیته امداد استان تهران ستادی تحت عنوان ستاد اربعین حسینی تشکیل داده تا زمینه حضور مدد جویان را در این پیاده روی عظیم تسهیل نمایند لذا برنامه ریزی لازم و هماهنگی با ستاد اربعین حسینی کشور و همچنین جذب کمک های مردمی صورت گرفته است و مدد جویانی که توفیق حضور پیدا می کنند می توانند از طریق دل نوشته ها ،آثار هنری ،عکاسی و .. به این معاونت ارسال و دیگران نیز بتوانند هرچه بیشتر استفاده لازم را از این دل نوشته ها و آثار هنری بهره ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین مولائی تصریح کرد:  برنامه ریزی لازم جهت ایجاد مسابقات فرهنگی در بین مسیر انجام شده و  با توجه به ثواب بالای این پیاده روی عظیم مردم کشور ما می تواند از طریق  #8877*ورود پیدا کرده و کمک های نقدی خود را واریز نمایند.

وی اضافه کرد:پیاده روی اربعین حسینی از ثواب بسیار بالایی بر خوردار است که در این زمینه روایات بسیاری وجود دارد ،آیت الله بهجت درباره نقش پیاده روی روز اربعین می گوید روایت از امام زمان (عج) که ظهور فرمودند ندا می کند به اهل عالم ، الا یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوه عطشان الا یا اهل العالم ان جدی الحسین سحقوه عدواناه امام زمان خودش را به واسطه امام حسین (ع) به همه عالم معرفی می کند بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم ، حسین (ع) را شناخته باشد اما الان هنوز همه مردم عالم حسین (ع) را نمی شناسند و این تقصیر ماست زیرا ما برای سید الشهدا (ع) طوری فریاد نزدیم که همه عالم صدای ما را بشنوند و پیاده روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی امام حسین (ع) به عالم است.

معاون فرهنگی کمیته امداد خمینی استان تهران یادآور شد:امام صادق(ع) درباره ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده می‌فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند به هر قدمى که برمىی دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو مى‏ فرماید و یک درجه مرتبه‏ اش را بالا مى‏ برد، وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته را موکل او مى‏‌فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می‌شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسند و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏‌گویند: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد و تو از افراد حزب خدا و حزب رسول او و حزب اهل‌بیت رسولش هستی، به خدا قسم! هرگز تو آتش را به چشم نخواهی دید و آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : مردم عزیزی که بنابر توصیه ائمه اطهار اگر خودشان از تمکن مالی برخوردار بوده ولی شرایط حضور در این پیاده روی ندارد تمام تلاشان بر این باشد که دل مومن را که هزینه سفر به این پیاده روی را ندارد شاد کند که آثار و برکات معنوی آن هم در این دینا و هم در جهان آخرت مستمر جاری و ساریست . لذا کمک کردن به زائران اربعین حسینی آنچنان ثوابی دارد که در این مسیر توفیق زیادی می خواهد که امیدواریم خدای تبارک و تعالی به همه ما توفیق این زیارت و کمک به زایرین امام حسین (ع) را عنایت فرماید و  ما در این زمینه باید تلاش کنیم علارغم مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور با این حرکت عظیم و با حضور پرشور در اربعین حسینی دشمنان اسلام را به یأس و ناامیدی بکشانیم.

 

انتهای پیام

 

 

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: