2018 December 14 - جمعه 23 آذر 1397
شهادت ۲۲ فلسطینی طی ماه گذشته
کد مطلب: ٩٤٧٠ تاریخ انتشار: ١٩ مهر ١٣٩٧ - ١٥:١٩ تعداد بازدید: 122
صفحه نخست » دین » مطلب ویژه
شهادت ۲۲ فلسطینی طی ماه گذشته

مرکز حقوق بشر فلسطین اعلام کرد در ماه گذشته میلادی 22 تن از شهروندان این کشور به شهادت رسیده اند.

به گزارش خبرگزاری عتبات، مرکز حقوق بشر فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد که طی ماه سپتامبر گذشته 22 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند که در میان آنها 7 کودک هم دیده می شوند.

داده های حقوقی این مرکز نشان می دهد که نظامیان صهیونیست در ماه سپتامبر گذشته 166 مورد تجاوز انجام داده و ضمن به شهادت رساندن 22 نفر، 1020 نفر دیگر را هم زخمی و 10 فلسطینی را هم بازداشت کرده اند.

در میان این مجروحان 151 کودک هم دیده می شوند که در جریان تظاهرات های حق بازگشت در مرزهای شرقی غزه و راهپیمایی های دریایی در سواحل غزه زخمی شده اند.

مرکز حقوق بشر فلسطین با اشاره به تشدید تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان فلسطینی، خاطر نشان کرده است که این اقدام نظامیان ارتش صهیونیستی بر اساس اصول حقوق بشر بین المللی، نقض حقوق بشر به شمار می رود.

این مرکز همچنین تلاش رژیم صهیونیستی برای ایجاد منطقه بی طرف در مرزهای غزه از طریق تیراندازی مستقیم به سمت شهروندان فلسطینی را جنایت جنگی توصیف و اعلام کرد که کشتار فلسطینیان در این شرایط، جرم قتل عمد به شمار می روند و مغایر مفاد کنوانسیون ژنو امضا شده در سال 1949 است.

گفتنی است شهروندان فلسطینی از تاریخ 30 مارس گذشته همه روزه دست به تظاهرات های مسالمت آمیز موسوم به "تظاهرات های حق بازگشت" در نزدیکی مرزهای غزه با اراضی اشغالی سال 1948 فلسطین می زنند تا بر بازگشت آوارگان فلسطینی به شهرها و روستاهای خود که در سال 1948 از آنها رانده شده اند و بر لغو محاصره غزه تاکید کنند.

منبع ابنا

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: