2018 December 15 - شنبه 24 آذر 1397
راه اندازی کمپین شوق زیارت
کد مطلب: ٩٤٩٧ تاریخ انتشار: ٢٠ مهر ١٣٩٧ - ٢٠:٣٧ تعداد بازدید: 177
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
در گفت و گو با خبرگزاری عتبات مطرح شد؛
راه اندازی کمپین شوق زیارت

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان قم از راه اندازی کمپین شوق زیارت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن هرمز معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان قم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری عتبات ؛اظهار داشت : کمپین "شوق زیارت"با شعار "یاریگر کسانی باشیم که در حسرت  زیارت مانده‌اند" بستر مناسبی برای رساندن کمک‌های مردمی به نیازمندانی است که در حسرت زیارت مانده‌اند. با راه‌اندازی این کمپین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با مساعدت خیران و نیکوکاران، زمینه سفر آنان فراهم شود که اعتبارات اجرای این طرح، از کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نیکوکار تأمین می‌شود و بر این اساس هزینه اعزام زائران به مشهد الرضا(ع) برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان و عتبات عالیات ۷۰۰ هزار تومان است که تحت نظارت سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین هرمز گفت: پیش از این نیز کمیته امداد امام(ره) با مشارکت خیران، مددجویانی که در آرزو و حسرت زیارت ائمه اطهار(ع) هستند، به اماکن مقدسه به‌ویژه مشهدالرضا اعزام می شوند،سال ۹۴  حدود ۷۰ هزار نفر از این مددجویان برای نخستین بار به مشهد مقدس مشرف و در نیمه نخست سال ۹۵ نیز حدود ۴۰ هزار نیازمند از سراسر کشور به زیارت ثامن‌الحج اعزام شده‌اند.

وی درادامه افزود:با توجه به این سابقه درخشان، کمپین "شوق زیارت"درصدد است با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این حوزه، علاوه بر مدیریت یکپارچه و هدفمند، امکان مشارکت حداکثری مردم را فراهم آورد تا این فیض نصیب تمامی علاقمندان به مشارکت در این طرح شود و تمامی اعتبار این طرح از کمک‌های مردمی و بدون هیچگونه اعتبار و کمک‌های دولتی انجام می‌شود و طبق جلسه ستاد اربعین کمیته امداد قم که امروز مصوب شد انشاالله به ۵۰۰ نفر از مددجویان که اربعین مشرف شوند مبلغ ۶۰۰هزار تومان مساعدت می شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی استان قم تصریح کرد:در حدیثی از امام صادق(ع) در مورد ثواب فوق العاده برای تامین کننده سفر اربعین زوار امام حسین(ع) آمده است:هشام از امام صادق(ع) پرسید: کسی که خودش به واسط بیماری یا مشکلی نتواند به زیارت امام حسین(ع) برود و در عوض شخصی دیگر را روانه کند (هزینه‌هایش را بدهد)، چه اجری دارد؟ امام صادق(ع) فرمودند: به ازای هر درهمى که خرج کند، خداوند همانند کوه اُحد برایش حسنه می‌نویسد.چندین برابر آنچه هزینه کرده را در همین دنیا به او برمی‌گرداند. بلاهایى را که فرود آمده تا به او برسد، از او می‌گرداند و از وى دور می‌کند و مالش حفظ می‌شود.

انتهای پیام

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: