2018 December 14 - جمعه 23 آذر 1397
بزرگترین کاروان اربعین با نام دلجویان زینبی
کد مطلب: ٩٥٠٦ تاریخ انتشار: ٢١ مهر ١٣٩٧ - ١١:١٧ تعداد بازدید: 152
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
بزرگترین کاروان اربعین با نام دلجویان زینبی

مدیریت آستان مقدس امامزاده سید ملک خاتون : کاروانی با نام "دلجویان زینبی" و با شعار "نساء الرضوی الی تل الزینبی" راهی عتبات عالیات می شوند.

به گزارش خبرگزاری عتبات، محمد قیصری مدیریت آستان مقدس امامزاده سید ملک خاتون در نشست خبری گفت:  در راستای اتفاقات خاص و معظم در خصوص بانوان با محوریت بانوی مذهبی ملی سیده ملک خاتون و تلفیق ایام اربعین، برای اولین بار کاروانی بزرگ متشکل از 1001 نفر خانم به نیت نام امام رضا و با نام "دلجویان زینبی" و با شعار "نساء الرضوی الی تل الزینبی" راهی عتبات عالیات کند.

وی افزود : بعد از برنامه ریزی ها و جلسات متعدد و مشارکت ها و مساعدت های لازم، مقرر گشت سه شنبه اول آبان ماه  بعد از نماز مغرب طی مراسم بدرقه باشکوهی اتوبوس های حامل زائرین حرکت کنند و در شهرهای همدان، کرمانشاه، ایلام و نقطه صفر مرزی مهران اسکان و پذیرایی و مراسم عزاداری تعیین گشته و به لطف ارگان های همراه مقرر گشته از ۶۰ گیت مرزی، ۶ گیت مختص کاروان دلجویان زینبی باشد تا معطل صف و انتطار طولانی نباشند. بعد از عبور از مرز و تعویض اتوبوس ها راهی نجف شده و آماده پیاده روی خواهند شد و در نهایت شام اربعین به سمت ایران برمیگردند.

مدیریت آستان مقدس امامزاده سید ملک خاتون گفت : یکی از اتفاقات زیبا مراسمی هست با نام ام الشهید ام البنین هست که مادران و همسران شهدای مدافع حرم گردهم می آیند و رزق و توشه سفر (عکس شهیدشان در کنار بسته های خوراکی) آماده میکنند تا زوار با خود به کربلا ببرند. و مهمتر اینکه به خواست ستاد نایب الشهید، کارت مشخصات هفت هزار شهیده کشور عزیزمان تقدیم میشود تا به خانم های زائر در پیاده روی توزیع شود تا به نیابت از شهدای خانم جنگ تحمیلی هم زیارت کنند.

انتهای پیام
Share
1 | علی طاهری | | ٢١:٠٠ - ١٣ آبان ١٣٩٧ |
ما با این کاروان رفتیم هزار نفر نبود و پانصد نفر در ضمن به همه زائرین ظلم کردند و دمار ما رو در اوردن ما رو در نجف رها کردن در زیر بارون ساعت 12شب و کارهای دیگه فردا دوشنبه شب نماز مغرب تجمع معترضین هست
   
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: