2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
ایران در حال تشکیل الگوی حزب‌الله در عراق و سوریه است
کد مطلب: ٩٦٧٦ تاریخ انتشار: ١٠ آبان ١٣٩٧ - ١٢:٥٢ تعداد بازدید: 204
صفحه نخست » عمومی » چند رسانه ای
ایران در حال تشکیل الگوی حزب‌الله در عراق و سوریه است


نشریه آمریکایی مدعی شد: پس از موفقیت بزرگی که ایران در تشکیل «حزب الله» در لبنان بدست آورد، اکنون در حال ایجاد همین الگو در عراق و سوریه است.

به گزارش خبرگزاری عتبات،شیعه نیوز نوشت: نشریه آمریکایی نشنال اینترست در یادداشتی مدعی شد: پس از موفقیت بزرگی که ایران در تشکیل «حزب الله» در لبنان بدست آورد، اکنون در حال ایجاد همین الگو در عراق و سوریه است.

در ادامه این مطلب آمده است: ایران برای پیشروی نبرد خود در سوریه بر نیروهای نظامی خارجی و جوانان مسلمان شیعه متکی است. طی هفته های اخیر دولت ترامپ موضع خود را در برابر نقش بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه دوچندان کرده است. جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید اخیرا به خبرنگاران گفته است آمریکا تا زمانی که نیروهای ایرانی ، شبه نظامیان و نیروهای نیابتی آن در سوریه هستند، در این کشور باقی خواهند ماند. این اظهارات نشان دهنده تغییر بزرگی است که در سیاست خارجی واشنگتن در سوریه ایجاد شده است.

دولت (ترامپ) همچنین کمپین فشار اقتصادی علیه ایران را نیز تشدید کرده است. رییس جمهور آمریکا با پایان دادن به معاهده ۱۹۵۵ با ایران که برخی استثناها را در تحریم برخی کالاها قائل میشد در خصوص دور جدیدی از تحریم ها که نسبت به قبل، شدیدتر نیز هست هشدار داده است. دولت ترامپ ۱۷مین دور از تحریم های ضدایرانی را اعمال کرده که بر اساس آن ۱۴۷ فرد یا سازمان مرتبط با ایران مورد هدف واقع شده اند؛ تحریم هایی که هدف آن پایان دادن به فعالیت های منطقه ای ایران است
نیروی بسیج در ایران یکی از اهداف اصلی تحریم هایی است که آمریکا تاکنون علیه ایران اعمال کرده است.
انتهای پیام
Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: