2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397
زبان عربی زبان رسمی ما ایرانیان نیست !
کد مطلب: ٩٧١٠ تاریخ انتشار: ١٩ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٥٧ تعداد بازدید: 114
صفحه نخست » عمومی » خبر ویژه
گفت و گو با آقای رزاق- مدیر موسسه طرح بشارت
زبان عربی زبان رسمی ما ایرانیان نیست !

قرآن معجزه بزرگ جاوید و حضرت محمد ومنشور هدایت بشر به سوی سعادت است و در این فضای مادیات شایسته است در دریای بی کران معنویت قرآن کریم شنا کرد تا از پلیدی های دنیا پاک شد واین جز با انس مدام با این کتاب آسمانی ممکن نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری عتبات، درگفتگو با آقای رزاق مدیر موسسه طرح بشارت: وی عنوان نمود: از آنجا که زبان عربی زبان رسمی ما ایرانیان نیست در این طرح سعی شده است با یاد گرفتن کلمه به کلمه آیات قرآن وتکرار مداوم آن به شیوه لذت بخش و نوین قرآن آموز واژه های قرآنی ملکه ذهن شوند.

شنیدن و خواندن و تکرار مکرر به طور همزمان شرایط را فراهم می آورد که همه اعضاو جوارح زبان آموز معطوف کلام وحی شود این طرح موجب آشنایی با زبان عربی می شود.

رهبر انقلاب درمورد انس با قرآن  گفتند :"

در این فضای آلوده مادیات شایسته است در دریایی بی کران معنویت شنا کرد تا از پلیدی های دنیا پاک شد و این جز با انس مداوم قرآن ممکن نیست .

" وسپس ایشان به معرفی طرح بشارت پرداختند.

در این طرح آموزش قرآن به صورت سمعی و بصری است به طوری که فرد بعد از آموزش باشنیدن صدای قرآن معنای آن را متوجه می شوند و با خواندن آیات قرآن از روی قرآن بدون ترجمه کاملا معنای آن را  درک می کنند این طرح نزدیک به 17 سال در حال اجرا است این موسسه برای آموزش از طریق دیداری و شنیداری و بهره گیری از کتاب و سی دی به صورت حضوری و غیر حضوری به قرآن پژوهان آموزش می دهد و در پایان به قرآن پژوهان مدرک تربیت مدرسی قرآن را اعطا می کند، و مربی را به مراکز و موسسه هایی که نیاز به مربی قرآن داشته باشند اعزام می کنند.

اجرای این طرح به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد و کسانی که فرصت استفاده از کلاس را بطور حضوری ندارند می توانند به صورت غیر حضوری شرکت کنند.

وی اهداف این طرح را هم این چنین بیان کردند:

اشراف معنا ومفاهیم و ترجمه قرآن کریم

آشنایی با شرح و تفسیر قرآن کریم

آشنایی با فراگیری زبان عربی

زمینه سازی جهت حفظ قرآن کریم

روخوانی و روان خوانی

در پایان ایشان راه های ارتباط با موسسه را تماس با شماره های 02177582027،02177571012 اعلام کرد .

انتهای پیام/

Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :
* کد امنیتی: